Beraat Kararı İçin Temyiz Başvurusu

Beraat Kararı İçin Temyiz Başvurusu

DİLEKÇE BURADA

YARGITAY CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

SUNULMAK ÜZERE

..............ASLİYE CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO        :.........../……

TEMYİZ EDEN

SANIK                 :............-T.C………

ADRES                :

KONU                  :......./...../....... tarihli .............Asliye Ceza Mahkemesinin vermiş olduğu karara itirazım hakkındadır.

AÇIKLAMALAR             :

1- Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın davasında sanık olarak yargılanmış bulunmaktayım. Huzurdaki davada ..../...../.....tarihinde .........../......... sayılı karar verilmiştir.

2- Hakkımda verilmiş olan karar usul ve yasaya aykırıdır. Huzurdaki davanın duruşmalarında vermiş olduğum ifadelerimde de belirttiğim üzere dava konusu suçu kabul etmemiş bulunmaktayım.

3- Dava konusu suçun oluş ve işleniş şekli yerel mahkemece usul ve yasaya uygun bir şekilde incelenmemiş ve bu yasaya aykırı karar verilmiştir.

4- Dava süresince yeterince araştırma ve delil toplanmadan haksız yere üzerime atılmış bir suçlama ile yargılanmış ve bu suçtan ceza almış bulunmaktayım.

5- Yeterli delil olmadan benim hakkımda yerel mahkeme ........ ay ............. gün hapis cezası vermiş ve bu cezayı .............. yıl ertelemiştir.

6- Ancak dava konusu suçu işlememiş olduğumdan yerel mahkemece alınan ifadelerimden de anlaşılacağı üzere suçsuz olmam nedeni ile hakkımda verilmiş olan usul ve yasaya aykırı kararı süresi içerisinde temyiz eder iş bu dilekçem tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM  :      Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerden dolayı hakkımda verilmiş olan usul ve yasaya aykırı kararın incelenerek lehime BOZULMASINI, Suçsuz olmam nedeni ile BERAATIMA karar verilmesini Yüce Makamınızdan arz ve talep ederim...../...../.....                                                                           SAYGILARIMLA ;                                                                 

 

TEMYİZ EDEN SANIK ….

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi