Denetimli Serbestlik Tedavili

Denetimli Serbestlik Tedbirlerine Uymamak

DİLEKÇE BURADA

                                 

......... (  ) ASLİYE CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

 

DOSYA NO             : ......../…… Esas

KARAR NO             : ...../……

TALEPTE BULUNAN

SANIK                     : ........- T.C.NO: ….

YAKINI                    :  ......–T.C.NO: …

TALEP KONUSU  : DENETİM SERBESTLİK TEDBİRLERİNİN UYGULANMASI TALEBİNİ İÇERİR.

AÇIKLAMALAR    :

1-     Sayın mahkemenizce ........./….. esas ......../….. karar sayılı hükmü ile denetim serbestlik yasasına uymadığımdan dolayı TUTUKLU oğlum hakkında  hükmün aynen çektirilmesine karar verilmiştir.

2-     Mahkemenizce verilen karar tarihinde Askerlik görevimi sürdürmekteydi  Buna dair belgeler ekli olarak sunulmuştur.

3-     Verilen hükümle ilgili karar tarafımıza tebliğ edilmemiş olması yanında, denetim serbestlik kurulu tarafından da yapılan davetten haberim iz olmamıştır, bu yönden de bilgi ve belge gelmemiş olduğundan uygulama yasalarına uyması  gerçekleşmediğinden dolayı , verilen cezayla ilgili İnfazım için tutuklanmış bulunmaktadır..

4-     Nüfus kaydım, askerlik terhis belgem  ekli olarak sunulmuştur. Bu kayıtların incelenmesinde de mazeretimiz  anlaşılacaktır.  Oğlum Denetim serbestlik uygulamasından kaçmış değildir  Bilakis uygulanması taraftarıyım. Zaten kullandığı maddeyle ilgili de herhangi  bir bağımlılığı bulunmamaktadır. Tutuklanması  ve infaz edilecek sürede tutuklu kalması  bütün aile bireylerinin üzerinde etki yapacağı gibi, nişanlı olmamsı ve 1.ay kadar kısa sürede evlenmesi gündemde olduğundan infazının ertelenmesi ile DENETİM VE SERBESTLİK HÜKÜMLERİNİN UYGULANMASINI TALEP EDİYORUM.  

Gereğini takdirlerinize arz ve talep ederim.  ....../..../.......


    

     TUTUKLU SANIK BABASI ……….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi