Suçu Kabul Etme Para Cezası Talebi ile Temyiz

Suçu Kabul Etme Para Cezası Talebi

DİLEKÇE BURADA

 

......................ASLİYE CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNDEN

YARGITAY CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

SUNULMAK ÜZERE

DOSYA NO                 :    ............./……..

KARAR TARİHİ      :

TEMYİZ TALEBİNDE

BULUNAN SANIK  : …………….. T.C………………

ADRES                      :

TEMYİZ NEDENLERİ:

1- Ben yukarıda belirtmiş olduğum dosya numaralı davada sanık olarak yargılanmış ve hakkımda karar alınmıştır ve süresi içinde temyiz hakkımı kullanmaktayım.

2- sanık olarak mahkemenizce yargılanmış ve hakkımda alınmış olan kararın usulsüz ve yersiz olması kanaati  ile,ayrıca hakkımda alınmış olan kararda verilmiş para cezasını ödeyebilecek durumum olmadığını beyan eder ve bundan önce işlemiş olduğum herhangi bir suç olmadığını bununda göz önünde bulundurularak alınmış olan kararın bozularak davanın yeniden görülmesini mahkemem süresi içinde kullanmış olduğum ifadem de suçu kabul ettiğimi fakat bakmakla yükümlü olduğum ailem gözümün önüne geldiği için sonuçlarının böyle sonuçlanacağından haberim olmayan bu işi yaptım.Yaptığım işin doğru olmadığını fark ettiğimde cezası olduğunu bilmeyerek yapmış olduğum bu işten pişmanım. Şu anda herhangi bir işte çalışmıyorum ve emekliliğimde yoktur.

DELİLLERİM: NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, DAVA DOSYASI, ALINMIŞ OLAN KARAR

SONUÇ VE İSTEM: yukarda arz ve izah etmiş olduğumuz nedenlerden dolayı ...................... ASLİYE CEZA MAHKEMESİNİN vermiş olduğu kararın yersiz olması nedeniyle verilen kararın BOZULMASINI talep eder gereken işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim...../...../......

Saygılarımla;

TEMYİZ EDEN SANIK ………….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi