Maaşı Ödemeyen İşyerleri

Maaşı Ödemeyen İşyerleri

 

DİLEKÇE BURADA

 

 NÖBETÇİ İŞ MAHKEMESİ’NE

                             …………..

 


DAVACI       :


DAVALI        :


DAVA           : Devralan İşverenin Sorumluluğu Sebebi İle Alacak

 


AÇIKLAMALAR:

Davalı …………………. ait olan ……………………………firmasında …../…../……. tarihinde işe başladım fakat Şirket sahibi, Şirketi …./…./….. tarihinde ………………..’a devir etmiştir. Bu şirkette ……………. yıldan beri çalışmaktaydım.

 

İşyerinin devrinden önce davacı olarak ……………… aylık maaş miktarım olan …………….. TL alacağım vardı. Devir sırasında bu alacağın artık yeni işveren tarafından ödeneceği beyan edilmişti.

 

Buna rağmen bu güne kadar ödenmediği gibi, yeni işveren bu borçtan kendisi sorumlu olmadığını ve ödeyemeyeceğini belirtmiştir.

 

Hem daha önceden konuşulmuş olması ve yasal zorunluluk olmasına rağmen her iki davalı olduğum şâhısında birikmiş maaşları ödemekten kaçındığı için iş bu davanın açılması zorunlu olmuştur.

 

HUKUKİ DELİLLER : İş Sözleşmesi, Devir Sözleşmesi, Tanık Beyanı

 

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz edilen sebeplerden dolayı gösterilmiş olan delillerin kabulü ile birikmiş olan maaş toplamı ………….. TL. nin …../…../….. devir tarihinden itibaren yasal faiz ile birlikte her iki davalıdan tahsiline, yargılama giderlerinin de davalılara yükletilmesini saygılarımla arz ederim …./…../…...

 

 

DAVACI…..

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi