Darp tehdit ve aile içi şiddet dilekçe örneği

Aile İçi Şiddet Şikayet Dilekçesi

Aile içi şiddet içeren durumlarda kocasının çocuklarına veya eşine uyguladığı şiddetle ilgili suç duyurusunda bulunmak için adliyeye verilecek örnek dilekçe. Darp şiddet ve benzeri durumlara maruz kalmış iseniz bu örnek dilekçenin içeriğini, kendi durumunuza göre değişitirip kullanabilirsiniz, ilgili dilekçeyi : Aile içi şiddet şikayet dilekçesi örneğini aşağıdan indirip cumhuriyet başsavcılığına verip işlem başlatabilirsiniz.


…..CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİ (ŞİKÂYETÇİ) :……-T.C……

ADRES                               :

ŞÜPHELİ                           :   

SUÇ  KONUSU                  :DARP , ŞİDDET, HAKARET VE TEHDİT


AÇIKLAMALAR :

1-    Şikayetçi olduğum şahıs benim yaklaşık ……………….. yıldır evli olduğum eşimdir.Şahıs sürekli olarak evde tartışma yaratarak huzursuzluk çıkarmaktadır.

2-    Beni sürekli tartışmalarda küçümseyerek kişilik haklarıma saldırıda bulunmaktadır.Bana darp ve şiddet uygulayan şahıs nedeni ile şahıstan boşanma talebimi bildiren davamı …………………….. Mahkemesinde açmış bulunmaktayım.

3-    Beni öldürürcesine darp eden şahıs nedeni ile mağdur olmuş bulunmaktayım.Aşırı darp edildiğim gün polise ‘’ AİLE İÇİ ŞİDDET ‘’ olarak adlandırıp tekrar eve gönderdikleri için başvuramadım.Artık bu durumlara katlanamamaktayım.

 

NETİCE VE TALEP:

Yukarıda anlattığım gerekçelerle, şahsımı darp ve tehdit eden eşim nedeni ile can güvenliğim bulunmamaktadır.Şahıs hakkında boşanma davam sonuçlanana kadar evden uzaklaştırma kararı verilmesini , hakkında işlem başlatılması için ilgili karakola yazı yazılmasını,hakkında kamu davası açılmasını  talep eder gerekli işlemlerin yapılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim.   …/…../……. Saygılarımla   

 

MÜŞTEKİ ……………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi