Araçla İlgili Kararın Temyizi

Araçla İlgili Kararın Temyizi

DİLEKÇE BURADA

 

 

YARGITAY CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA SUNULMAK ÜZERE

BAKIRKÖY ( 1) FİKRİ VE SINAİ HAKLAR CEZA  MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİNE ,DOSYA NO          :......../……

İTİRAZ EDEN    : …………… –TC……….

ADRES                  :

KARAR TARİHİ :

İTİRAZ NEDENLERİ  :

1- Ben yukarıda belirtmiş olduğum dosaya numaralı davada sanık olarak yargılanmış ve hakkımda ..../....../.....tarihli karar alınmıştır. Süresi içinde alınmış olan kararın bozulması talebi ile kararı temyiz etmekteyim.

 

2- Daha önce mahkemeye vermiş olduğum ifademi tekrar ederim. Üzerime kayıtlı arabayı bankadan kredi alarak aldım ve .........TL borcu bulunmaktadır. Arabaya ait taksitleri halen ödemekteyim. Benim başka bir mal varlığım bulunmamaktadır.

 

3-Benim aylık gelirim ...............TL ancak ailemle oturduğum için ailemin bütün ihtiyaçlarını ben karşılamaktayım. Verilen para cezasını ödeyecek durumum yoktur.

 

4- Yapmış olduğum ticari faaliyetimle ilgili  bu güne kadar satmakta olduğum ürünlerin dışında hiçbir marka da ürün satışım olmamıştır.

 

5-  Sanık olarak mahkemenizce yargılanmış ve hakkımda alınmış olan kararın usulsüz ve yersiz olması kanaati  ile kararın bozulmasını ve mahkemem süresi içinde kullanmış olduğum ifadem de suçu kabul etmediğimi  beyan etmiş bulunmaktayım. 


DELİLLERİM          : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, DOSYA, ALINAN KARAR

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı sanık olarak yargılanmış olduğum mahkemenizce görülmüş olan davanın açılmasına konu olan   sucu kabul etmediğimi  ve alınan kararın usulsüz, yersiz olması kanaati nedeni ile kararın yüce mahkemeniz tarafından bozulmasını talep etmekteyim, temyiz talebimin kabulü için bu dilekçem ile gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. ...../....../......

 

İTİRAZ EDEN SANIK: ………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi