Aracın Satışının Alınmaması hakkında dilekçe

Aracın Satışının Alınmaması

Satışı yapılmış aracın devrini; aracı alan kişi üzerine yapmamış ise; kullanımdan kaynaklanan trafik cezaları ve benzeri sorunlardan dolayı sorumlu olmadığını; adli mercilere bildirip gerekli önlemlerin alınması için örnek adliye dilekçesini aşağıdaki indir butonuna basarak indirip kendi durumunuza uygun şekilde değiştirip cumhuriyet başsavcılığına işlem başlatabilirsiniz. word şeklinde hazırlanmış aracın satışının alınmaması nedeniyle sorumlu olmadığını beyan eder dilekçe.


………CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİ (ŞİKÂYETÇİ):    …….. -T.C…

ADRES                                  :

ŞÜPHELİ                              :                                               

GSM                                       :                               

KONU                                    :  ARACIMIN SATIŞININ ALINMAMASI HK.

 

AÇIKLAMALAR :

1-     Şikayetçi olduğum şahıs, Şahsımın adına kayıtlı ………………………… plakalı aracımın satışını yapmak için aracı olmuştur.

2-     Aracı satmış ancak kendisine vermiş olduğum vekaletnameye de istinaden resmen arcın satışını gerçekleştirmemiştir.

3-     Vermiş olduğum vekaletname 1 aylık olduğundan süresi dolmuştur. Sattığım araç halen daha adıma kayıtlı gözükmektedir. Ancak ben kullanmamaktayım.

4-     Dolayısı ile araç ile ilgili herhangi bir kaza ve cezadan dolayı sorumlu olmadığımı beyan eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

NETİCE VE TALEP :

Yukarıda anlattığım gerekçelerle,  satmış olduğum aracımdan doğacak herhangi sorundan dolayı sorumlu olmadığımı beyan eder aracın trafikten bağlanarak gerekli işlemlerin yapılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim …./……../……..

 Saygılarımla      

ŞİKAYETÇİ :

…………………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi