Aracılık Ve Komisyonculuk Ve Hukuki Danışmanlık Sözleşmesi

                          ARACILIK VE KOMİSYONCULUK VE HUKUKİ DANIŞMANLIK SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - KONU

BİR TARAFTAN ARACI VE KOMİSYONCU …………………………………………… DİĞER TARAFTAN ……………………………………………………. İNŞAAT …………………………………………………… AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUSUSLAR KARŞILIĞINDA SÖZLEŞME İMZALAMIŞLARDIR.

MADDE 2 – AMAÇ

İŞBU SÖZLEŞME, ARACI VE KOMİSYONCU TARAF, HUKUKİ DANIŞMAN AVUKAT VE ORTAK MÜTEAHHİTLER OLAN DİĞER TARAFIN …………………... NOTERLİĞİNİN ……/…./….. TARİH VE …………. YEVMİYE NUMARALI DÜZENLENME ŞEKLİNDE KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİ İLE ………………….. İLİNDE YAPACAKLARI İNŞAATIN YAPILABİLMESİ İÇİN MÜTEAHHİTLERİN, ARACI VE KOMİSYONCUNUN İLE AVUKATIN HAKLARINI VE EDİMLERİNİ KAPSAMAKTADIR.

MADDE 3 – KAPSAM

……………………….. NOTERLİĞİNİN …./…./….. TARİH VE ……………. YEVMİYE NUMARALI DÜZENLENME ŞEKLİNDE KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNDE …………………………….. YENİ ORTAK OLARAK ………………………….İNŞAAT TAAHHÜT TURİZM MAD GIDA SAN TİC LTD ŞTİ Yİ ALMIŞ OLUP SÖZLEŞMEYE KONU İNŞAATI MÜTEAHHİT SIFATI İLE BİRLİKTE YÜRÜTECEKLERDİR. İŞ SONUCU ELDE EDİLECEK GELİR TARAFLAR EŞİT OLARAK BÖLÜŞTÜRÜLECEKTİR. TARAFLAR İŞİN YAPILMASINDAN BİTİMİNE KADAR HER AŞAMADA GELİR VE GİDERLERE İLİŞKİN BİLGİ İSTEYEBİLİR BELGE VE DEFTER KAYITLARININ İNCELENMESİNİ TALEP EDEBİLİR.

ARACI VE KOMİSYONCU TARAF, MÜTEAHHİT OLAN TARAFLARIN BİR ARAYA GETİRMİŞTİR. ARACI VE KOMİSYONCU İŞİN YÜRÜTÜLMESİ KONUSUNDA KANUNDA ARANAN ŞARTLARI YERİNE GETİRECEKTİR. YAPILACAK DAİRELERİN SATIMI KONUSUNDA TARAFLARA YARDIMCI OLACAKTIR. ARACI KOMİSYONCU TARAF İŞ KARŞILIĞINDA MÜTEAHHİTLERDEN EŞİT ŞEKİLDE TOPLAMDA …………. DAİRE OLACAK ŞEKİLDE …………..(………..) DAİRE ALACAKTIR. GAYRİMENKULDE KAT İRTİFAKLARININ ÇIKMASINA MÜTEAKİP KARARLAŞTIRILAN BÖLÜŞÜMLER YAPILACAKTIR. MÜTEAHHİTLERİN EDİMLERİNİ İFA ETMEMESİ VE SÖZLEŞMEYE AYKIRI DAVARANMASI HALİNDE ARACI VE KOMİSYONCUYA ……………………. USD BEDELİ İFAYA EKLENECEK CEZAİ ŞART OLARAK DİĞER TARAFA NAKDEN VE DEFATEN ÖDEMEYİ GAYRİKABİLİ RÜCU OLARAK KABUL BEYAN VE TAAHHÜT EDER. TARAFLAR CEZAİ ŞARTIN FAHİŞ OLDUĞUNDAN BAHİSLE TENKİSİNİ TALEP VE DAVA ETMEYECEKLERİNİ VE BU HUSUTAKİ TALEP VE DAVA HAKLARINDAN FERGATA ETTİKLERİNİ KABUL BEYAN VE TAAHHÜT EDERLER.

DİĞER YANDAN AVUKAT ………………. İŞİN YÜRÜTÜLMESİ KONUSUNDA HUKUKİ DANIŞMANLIK YAPACAK SATIŞ İŞLEMLERİ DAHİL TÜM İŞLEMLERİN YÜRÜTÜLMESİNDE HUKUKİ KONTROLÜ YAPACAKTIR. AVUKAT İŞ BU EDİMLERİN KARŞILIĞINDA MÜTEAHİTLERDEN ……… DAİRE OLACAK ŞEKİLDE …… (…………) DAİRE ALACAKTIR.

MADDE 4 – SÜRE

İŞBU SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜK SÜRESİ KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİNDE BELİRTİLEN SÜRE SONUNA KADAR DEVAM EDECEKTİR. ORTAKLAR BELİRTİLEN SÜREDEN ÖNCE SÖZLEŞMEYİ HİÇBİR ŞEKİLDE FESHETMEYECEK HAKLI FESİHE NEDEN OLACAK İHMAL, KUSUR VE KASITLI EYLEMLERDE BULUNMAYACAKTIR. İŞBU SÖZLEŞME SONA ERSE VEYA FESHEDİLSE DAHİ YÜRÜRLÜKTE BULUNDUĞU DÖNEM İÇİN HÜKÜM DOĞURMAYA DEVAM EDER. ANCAK SÖZLEŞMENİN ZORUNLU OLARAK FESHİ HALİNDE TARAFLAR BİRBİRİNDEN HERHANGİ BİR HAK VE ALACAK TALEBİNDE BULUNMAYACAKTIR.

MADDE 5 – İKAMETGÂH VE TEBLİGAT ADRESLERİ

TARAFLAR İŞBU PROTOKOL SEBEBİYLE YAPILACAK TÜM BİLDİRİMLER İÇİN İŞBU PROTOKOLÜN BİRİNCİ MADDESİNDE BELİRTİLEN ADRESLERİNİ YASAL İKAMETGÂH VE TEBLİGAT ADRESİ OLARAK BELİRLEDİKLERİNİ KABUL VE BEYAN EDERLER. TARAFLAR BU ADRESTE MEYDANA GELEBİLECEK DEĞİŞİKLİĞİ DİĞER TARAFA YAZILI OLARAK BİLDİRMEDİKLERİ TAKDİRDE, BU ADRESE YAPILACAK TEBLİGATLARIN GEÇERLİ SAYILACAĞINI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDERLER.

MADDE 6 – UYUŞMAZLIKLARDA YETKİLİ MERCİLER

İŞBU PROTOKOLÜN UYGULANMASINDAN DOĞABİLECEK HER TÜRLÜ UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜNDE BAKIRKÖY MAHKEMELERİ VE İCRA MÜDÜRLÜKLERİ YETKİLİ OLACAKTIR.

TARAFLAR 6 MADDEDEN VE 2 SAYFADAN OLUŞAN İŞBU PROTOKOLÜN TAMAMINI OKUDUKLARINI VE MUTABAKATA VARMAK SURETİYLE …../…../….. TARİHİNDE İMZALADIKLARINI KABUL VE BEYAN EDERLER. İŞBU PROTOKOL İKİ NÜSHA OLARAK DÜZENLENMİŞ OLUP TARAFLARCA MUHAFAZA EDİLECEKTİR. İŞ BU SÖZLEŞME İMZA TARİHİ İTİBARİ İLE YÜRÜRLÜĞE GİRECEKTİR.

 AD SOYAD (TC: ………                              ……………İNŞAAT TAAHHÜT TURİZM MAD GIDA   

                                                                                                      SAN TİC LTD ŞTİ (VKN: …………….)

 

 

………….. TURİZM OTO KİRALAMA İNŞAAT                                          AV. ….. (TC: ……..)

GAYRİMENKUL TEKSTİL VE DIŞ TİC LTD ŞTİ

(VKN: …….)

 

 

EK-1: ) …………….. IN KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZŞEMESİNDE GÖRÜNEN TOPRAK SAHİPLERİ İLE RESMİ BİR ŞEKİLDE NOTERDE İMZALAMIŞ OLDUĞUKAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİ

EK-2: ) MÜTEAHHİTLERİN KENDİ ARALARINDA YAPMIŞ OLDUKLARI KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİ

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi