Askeri Yargıtaya Sunulan Temyiz Dilekçesi örneği

Askeri Yargıtaya Sunulan Temyiz Dilekçesi Örneği

DİLEKÇE BURADA

 

 

ASKERİ YARGITAY  DAİRESİ’NE SUNULMAK ÜZERE

K.K.K. 3'ÜNCÜ ORDU KOMUTANLIĞI ASKERİ MAHKEMEZİ ERZİNCAN’A

GÖNDERİLMEK ÜZERE

BAKIRKÖY NÖBETÇİ ASLİYE  CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO                 : .........../….. E.

KARAR NO                : ............./……

TEMYİZ TALEBİNDE  

BULUNAN SANIK   : ....................... –TC. …….........

ADRES                       :

TALEP KONUSU     :TEMYİZ 

 

TEMYİZ NEDENLERİ:

1-     Ben yukarıda belirtmiş olduğum dosya numaralı davada sanık olarak yargılanmış ve hakkımda ......./......./..... tarihli karar alınmıştır. Süresi içinde alınmış olan kararın bozulması talebi ile kararı temyiz etmekteyim.

2-      Mahkemenizce yargılanmış olduğum dava neticesinde hakkımda alınmış olan kararın usulsüz, yersiz olması kanaati ile kararın bozulmasını talep etmekteyim.

3-      Sanık olarak mahkemenizce yargılanmış ve hakkımda alınmış olan kararın usulsüz ve yersiz olması kanaati ile kararın bozulmasını ve mahkemem süresi içinde kullanmış olduğum ifadem de belirttiğim gibi nişanlım benden ayrılmış ve psikolojik sorunlar yaşamaktaydım. Mahkeme süresi içinde vermiş olduğum ifademi tekrar ediyorum.

4-     Yüce  makamınızca dosyanın incelenerek usul ve yasaya aykırı kararın bozulmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

DELİLLERİM: NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, DOSYA, ALINAN KARAR

SONUÇ VE İSTEM    :Yukarıda arz ve izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı ..../....../.....tarihinde verilmiş olan karar usul ve yasaya aykırı bir karardır. Usul ve yasaya aykırı verilmiş olan kararın Yüce Makamınızca incelenerek lehime BOZULMASINI,tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim....../...../.....

TEMYİZ EDEN SANIK: …………….

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi