Bedelsiz Çek kesme şikayeti

Bedelsiz Çek kesme şikayeti

Herhangi bir nedenle size verilen çekin karşılıksız veya bedelsiz çıkması durumunda bedelsiz çek kesme şikayet dilekçesi örneğini kullanıp,cumhuriyet başsavcılığına başvuru yapabilirsiniz. Word şekilned hazırlanmış Bedelsiz çek kesme şikayet dilekçesini  aşağıdaki indir butonuna basarak indirip, açıklama kısmını ve diğer bilgileri kendinize uyğun şekilde doldurunuz.


 

……… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

 

ŞİKAYETÇİ              : ……….. T.C……

ŞİKAYET EDİLEN  :

ŞİKAYET KONUSU:    KARŞILIKSIZ ÇEK KEŞİDE ETMEK

 

AÇIKLAMALAR: 

Ben şikayetçi olarak şikayetçi olduğum şahıs ile ticari bir alışveriş yapmış ve şahıs bana olan borcuna karşılık …../…../…. tarihinde ………………….. ŞUBESİNE AİT  …./…./….. VADELİ ……………. TL TUTARINDA ………………… NUMARALI ÇEKİ VERMİŞ ve çekin ödeme günü geldiği zaman tahsil etmek için bankaya gittiğim esnada bu çekin karşılığının olmadığı anlaşılmıştır ve şahısa geri döndüğümde şahısın işyerini kapatarak gitmiş olduğunu ve şahısa ait olan ……………………… numaralarını aramış ve telefonları kapalı konumda idi.

 

SONUÇ VE İSTEM: 

Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı şahıs tarafından kasıtlı ve planlı olarak tarafa yukarıda belirtmiş olduğum çek verilmiş ve şahıs ödeme günü geldiği zaman şahsa ait olan tüm işyerlerini kapatarak gitmiş ve kendi imkanlarım ile araştırmış ve şahısın bunu başka insanlara da yapmış olduğu anlaşılmıştır bu nedenle bu şahıstan şikayetçi olduğumu ve şikayetim doğrultusunda şahıs hakkında kamu davası açılarak şahısın yakalanması için gerekli olan işlemlerin yapılmasını bu adli dilekçem ile arz ve talep ederim.

 

 

MÜŞTEKİ…………………

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi