facebook hesabının çalınması şikayet dilekçesi örneği

Bilişim Suçları İnternet Hesapları Dolandırıcılığı

Bilişim suçları (Facebook, twitter,instagram,mail hesapları, hackerlik, banka hesabı dolandırıcılığı v.b) şekilde çokça raslanan suçlar arasındadır. Genellikle az güvenlikli şifrelerle koruma altına alınmış hesapların bilgisayar korsanları tarafınndan ele geçirilip,kötü amaçlar için kullanmasını içerir.

İnternet ortamında işlenen suçlar çok profesyonel olmamak kaydıyla tespit edilebilir.

Mail hesabının çalınması, facebook, twitter veya instagram hesaplarının çalınması durumunda bilişim suçları konulu örnek dilekçeyi indirip cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunabilirsiniz. 

                           BAKIRKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

MÜŞTEKİ(ŞİKAYETÇİ): ……………  T.C.:……………………

ADRES                               :

ŞÜPHELİ                           :  BELLİ DEĞİL

SUÇ KONUSU                  : FACEBOOK HESABIMDA SAHTE PROFİL

AÇIKLAMALAR              :

Şikayetçi olduğum ancak kim ve ya kimler olduğunu bilmediğim şahıs ya da şahıslar tarafından şahsıma ait ……………………………. isimli ………………………….@hotmail.com e-mail adresiyle bağlantı yaptığım facebook  hesabımı ve şifresi değiştirilerek bağlanmam engellenmiş bununla da kalınmayarak gibi davranarak arkadaş listemdeki tanıdıklar ile bağlantıya geçilmiştir.

Resmen beni karalamak adına listemdeki arkadaşlarımızın paylaşımlarına uygun olmayan yorumlar yapılıyor ve paylaşımlar yapılıyor.

4 gündür bu durum yüzünden ne benim ne de ailemin huzuru kalmamıştır ve bu durum yüzünden sürekli olarak kendimi savunmak zorunda kalıyorum.

Sahte profil cinsel içerikli olup beni zor durumda bırakmıştır. Şahıs ve şahısların kim olduğunun tespitini ve haklarında gerekli işlemlerin başlatılmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM    :

Yukarıda belirttiğim nedenlerle; şüpheli şahıstan şikayetçi ve davacıyım.  Şahısın belirtmiş olduğum sahte profilin …………………………. isimli @hotmail.com adresinden yerinin tespiti ile hakkında gerekli işlemlerin başlatılması için ilgili karakola yazı yazılmasını, talep eder, haklarında kamu davası açılmasını arz ve talep ederim. Saygılarımla

                                                                      

ŞİKAYETÇİ:………………..

 

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi