Biriken Kira Borcunun Ödenmemesi şikayet dilekçesi örneği

Biriken Kira Borcunun Ödenmemesi şikayeti

Kiraya verilen daire veya dükkan kirasını tahsil edilememesi durumunda, biriken kira borcu nedeniyle  şikayet dilekçesi örneğini indirip kendi durumunuza uygun şekilde doldurup, cumhuriyet başsavcılığına işlem başlatabilirsiniz. Word şeklinde hazırlanmış biriken kira borcu nedeniyle şikayet dilekçesini tüm kiralık mülk ve taşınmazlar için kullanabilirsiniz.


……………..CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİ (ŞİKÂYETÇİ)  : ………….–TC. …………

ADRES       :

ŞÜPHELİ   :  

KONU         : TAŞINMAZI İŞGAL ETMEK VE ALACAĞIMI ALAMAMAM HK.

 

AÇIKLAMALAR

1-  Şikâyetçi olduğum şahıs benim kiracımdır. Kiracımla …../……/….. tarihinde kira sözleşmesi yaptık. Aylık ………………. TL ile anlaştık.  .

 

2-  Kiracım en son …../…../….. tarihinde bana ödeme yapmıştır. Bu tarihten beri tarafıma herhangi bir ödeme yapmamıştır. Ayrıca elektrik ve su faturalarını da ben ödemekteyim.

3- Kiracımdan benim yaklaşık…….. ay kira alacağım bulunmaktadır. Kiracım tarafında evimin bu şekilde işgal etmesi ve beni mağdur etmesinden dolayı şikâyetçiyim. 

4- Evimin bu şekilde işgal edilmesinden dolayı evimin kiracı tarafından tahliye edilmesini talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

 

NETİCE VE TALEP:

Yukarıda anlattığım gerekçelerle, evimin kiracı tarafından işgal edilmesi ve alacağımı vermemesi nedeniyle evimin tahliye edilmesini talep eder. Şahıs hakkında işlem başlatılması için ilgili karakola yazı yazılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim…../…../…. Saygılarımla      

 

ŞİKAYETÇİ: …………………                                  


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi