İlamlı İcra takibine itiraz dilekçesi örneği

Borç ve Takibe kısmi itiraz dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

……….NÖBETÇİ İCRA HUKUK MAHKEMESİ’NE

 

BORCA VE TAKİBE

İTİRAZ EDEN BORÇLU   : ……… –Tc. ………

 ADRES                                 :  

ALACAKLI                           :

İCRA DAIRESI

VE DOSYA NO                     : …………… icra Müdürlüğünün ……/……Sayılı Takip dosyası  

TALEP KONUSU                : Takibe Ve Borca Karşı Kısmi İtirazlarımızı İçerir.

 

AÇIKLAMALAR   : Alacaklı vekili tarafından aleyhime yapılan icra takibinde ……………..-TL borcumuz varmış gibi takip başlatılmıştır.

Alacaklı  ile ortak olduğumuz şirketimizin iflas etmesi ile bu olumsuzlar baş göstermiştir. Bu borç nedeni ile kağıt üzerinde ayrılma kararı aldığımız alacaklı ile devam fiilen devam eden evliliğimiz süresince hem alacaklının hem de müşterek çocuğun  ihtiyaçları nı  imkanım elverdiğince  karşılamaya gayret gösterdim.  Her hangi bir işim ve düzenli gelirim yoktur. Zaman zaman yurt dışına iş amaçlı gitmekteyim, kazancım olduğunda da düzensiz de olsa aileme destek vermekteyim. Konu hakkında ilgili delillerim mevcuttur.

Dolayısı ile alacaklının başlatmış olduğu icra takibine konu borca itiraz eder, yapmış olduğum ödemelerin borçtan mahsubunu talep eder, takibin durdurulmasını, haklılığımın ispatı ile takibin iptalini talep ederim.

SONUÇ VE İSTEM   : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle, alacaklı tarafça aleyhimde başlatılan ilamlı icra takibine   ve ödeme emrine İTİRAZ EDİYORUM.

 İtirazımızın kabulü ile TAKİBİN DURDURULMASINA karar verilmesini arz ve talep ederim. …./…./…..

KISMI İTİRAZDA BULUNAN BORÇLU : ……………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi