Boşanma Davası İtiraz Dilekçesi

Boşanma Davası İtiraz Dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

………. 3. AİLE MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO              : ………./..... E.

CEVAP VEREN

DAVALI                   :

ADRES                    :

KONU                      : Davaya Cevap Dilekçemizdir ve Tanık beyanım

 

AÇIKLAMALAR  : Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın davacının dilekçesine karşı cevabımı sunmaktayım.

Davacı haksız ve art niyetli olup yalan beyanları ile yargıyı yanıltmaktadır. Şahsımın kendisini dövdüğünü hakaret ettiğimi ihanet ettiğimi iddia ederek bana iftira atmaktadır.

Dosyada tanık olarak belirttiği annesinin baskıları sebebi ile birlikte oturduğumuz ailemin evinden ayrılarak kendi ailesinin evine yerleşmiş ve orda ayrı bir ev tutmuş bulunmaktayım.

Bu evliliği sürdürmek için elimden gelen tüm çabaları fazlasıyla sarf ettim.          Ancak davacı bu durumda bile beni mağdur etmektedir.

Davalı şahsımı terk ederek ailesinin yanına gitmiştir.Ayrıca dava dilekçesinde belirttiği gibi müşterek çocuğumuz bulunmadığı yalandır.Davacı evi terk ettiğinde 3 aylık hamileydi.Ancak daha sonrasında müşterek çocuğun davacının düşük yapması ile zayi olduğunu duymuş bulunmaktayım.

Fakat düşük esnasında gidilmiş olan hastane hakkında bir bilgiye sahip değilim.Bu duruma inanmamaktayım ki düşük gerçekleştiğinde de 3 aylık bir bebeğin parçalarının alınması için şahsımın da baba olarak imzasının gerektiği aşikardır.

Dolayısı ile davacının çocuğu ilegal yollardan aldırdığından şüphe duymaktayım. Bu durumun araştırılmasını talep etmekteyim.

Tüm bu belirttiği durumları yalan beyanları red ederek davacıdan boşanmayı kabul ettiğimi beyan etmekteyim.

TANIKLARIM                    : {AD SOYAD }Adres :

SONUÇ VE İSTEM            :

                Yukarıda arz ve izah etmiş olduğum üzere davacının  tazminat talebinin reddi ile şahsımdan habersiz müşterek çocuğu ilegal yollardan aldırmış olması sebebi ile beni uğrattığı hüsran dan dolayı ………-TL- manevi tazminat talebimin kabulü ile yargılama giderleri ile ücreti vekaletin davacı üzerinde bırakılmasını boşanmama yönelik karar verilmesini arz ve talep ederim. Saygılarımla …./…./……                                                                                  

                                                                                                   

 

DAVALI :…………

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi