Boşanma Davası Temyiz Dilekçesi Örneği

Boşanma Davası Temyiz

DİLEKÇE BURADA

 

YARGITAY İLGİLİ HUKUK DAİRESİ’NE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

…… 4. AİLE MAHKEMESİ’NE

 

 

DOSYA NO     :…./…. E.   :…./…. K.

TEMYİZ İSTEMİNDE

BULUNAN DAVALI   :  ….. –TC-……

KONU                             :  ……4. Aile Mahkemesinin …./…… E. …/….. K. Sayılı  …/…./….. tarihli kararına itirazım hakkındadır.

 

AÇIKLAMALAR    :

1-) Bakırköy 7. Aile Mahkemesinin …./….E. …./….. K. Sayılı …/…/… tarihli kararına süresi içerisinde temyiz hakkımı kullanmaktayım.

2-) Yerel mahkemece görülmüş olan dava usulüne uygun karara bağlanmamıştır. Verilmiş olan karar usul ve yasaya aykırıdır.

3-) Davalı eşim ile kesinlikle anlaşamamaktayız. Şahsım …. yaşında iken annemin vefatı ile babam evlenmiş ve babamın eşinin kız kardeşi olan eşim ile şahsımın iradesi dışında benim hakkımda yaşadığımız bölgenin örf adetlerine göre büyükler hareket ederek şahsımı evlenmeme karar vermiştir.

4-) Davalı eşim üvey annemin kız kardeşidir. Benden yaklaşık ….. yaş büyük olan davalı ile ……. yılında büyüklerin aracılığı ile düğünümüz olmuştur. Davalı ile kesinlikle bu evliliği yapmak istememekte olduğumu dile getirmiş bulunmakta olup direnmiş ve davalı ile …. yılına

 

SONUÇ VE İSTEM    : Yukarıda açıkladığım nedenlerle, Sayın Mahkemenin kanun ve hukuka aykırı olarak vermiş olduğu …………… tarihli nihai kararın bozulmasına, YÜCE MAHKEMENİZCE mürafaa talep ederek BOŞANMAMA karar verilmesini   arz ve talep ederim. Saygılarımla …./…../…. 

                                                                                                      DAVACI: …..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi