Boşanma Davasına Beyanım, Boşanma Davasına Ekleme

Boşanma Davasına Beyanım

DİLEKÇE BURADA

 

                            ……. AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO       :…/.. E.

BEYANDA BULUNAN

DAVALI           :….-T.C……

ADRES            :

KONU  :DAVAYA BEYANIM HAKKINDADIR.

 

AÇIKLAMALAR   :

            Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın davasında davalı olarak bulunmaktayım. Huzurdaki dava anlaşmalı boşanma davasıdır.

            Davacı eşimin üzerimdeki baskısı ve o anki psikolojim ile anlaşmalı boşanma protokolünü imzalamış ancak hiçbir hak talep etmediğimden dolayı Davacının ………… yıllık evliliğim boyunca beni madden ve manen  yıpratmış olması sebebi ile …………..-TL- maddi ………..-TL- manevi tazminat, müşterek çocuğun velayetinin tarafıma verilmesi çocuk için aylık …………..-TL- tedbir nafakası, daha sonra iştirak nafakası, şahsım için çalışmadığımdan dolayı yoksulluğa düşmem sebebi ile aylık ……….-TL- nafaka bağlanmasını,…………. cumhuriyet altını mehil,d avacı şahsın üzerine kayıtlı tüm gayrimenkul ve taşınır taşınmaz mal varlığının araştırılmasını ve hepsinin üzerine tedbir konulmasını talep etmekteyim ki, davacı eşimin adına kayıtlı …………….MODEL …………… plakalı aracın şahsıma verilmesini talep eder  tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

 

SONUÇ VE İSTEM :

            Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle davanın açışlında sunduğum anlaşmalı boşanma protokolünün iptalini talep eder yıpratılmış olma sebebi ile taleplerimin kabul edilmesini tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim…../…../….

                                                                  DAVACI.....

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi