Boşanma Davasına Cevap ve İtiraz dilekçesi örneği

Boşanma Davasına Cevap ve İtiraz

DİLEKÇE BURADA

 

(   ) AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

............

 

DOSYA NO  : ……./…….

CEVAP VEREN

DAVALI               :   ---TC NO---

ADRES                :

DAVACI               :

KONU                  : DAVAYA CEVAP DİLEKÇEMİZDİR

 

AÇIKLAMALAR:

Ben yukarıda dosya numarası bulunan davada davalı olarak bulunmaktayım. Davacı eşimin boşanma dava dilekçesine karşı cevaplarım aşağıdaki gibidir.

1.- Ben davacı eşim ile …./……/….. tarihinde birbirimizi sevdiğimiz ve her iki aleninde evlenmemize karşı çıkması nedeni ile kaçarak evlendik. Evlenmemize her iki aile karşı çıkınca davacı eşim kendisini kaçırmamı aksi takdirde kendisini öldüreceğini ve benden hamile olduğunu beyan edince mecburen kaçtık. Fakat benden hamile olduğu yalan olduğunu öğrendim.

2.- Aramızda sorunumuz yoktu. Fakat kaçtığımız halde karşı tarafın bütün isteklerini karşılayabilmek için bana kredi çekerek nikah ve isteklerini yerine getirdim. Yinede ne eşime nede eşimin ailesine yaranamadım.

3.- Evlendikten sonra eşimin ailesi aile birliğimize fazlasıyla müdehale eder hale geldi. Biz kendilerini ziyaret gittiğimiz yada eşimin tek gittiği her zaman sürekli yanlış telkinlerde bulunarak nerdeyse kendi evinin bile işini yapmamasını söyledikleri için aramızda sorunlar baş göstermeye başladı.

4.- Şahıs ev işini yapmayı bile kendine yük olarak görmekte ve evliliğin kendisine yüklediği sorumlukları yerine getirmemiştir. Ayrıca benim şiddet uyguladığımı beyan etmişlerdir. Fakat ben kendisine hiçbir suretle şiddet uygulamamışımdır.

5.- Şahıs kendisi evliliği taşıyamamış ve bu yük ağır gelince evi ter ederek gitmiş ve beni suçlamaya başlamıştır. Evimizde şiddet olmamıştır. ben davacıdan beni kandırması gurumu ve kişiliğimi rencide etmesi, evliliği oyuncak gibi görerek bütün oynaması ve beni evlilik birliği içinde zarara uğratması ve yalan beyanda bulunması nedeni ile kendisinden ,,,,,,,,,,,,,,,,, TL maddi manevi tazminat talebinde bulunarak bu zararım karşılandığı takdirde boşanacağımı aksi takdirde boşanma talebini kabul etmediğimi beyan ederim. Ayrıca yargılama ve vekalet giderlerinin karşı tarafa yükletilmesini talep eder gereğinin bu dilekçem ile yapılmasını arz ve talep ederim. …../……/……

 

DAVALI….

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi