Boşanma Nedeniyle Hakaret ve Tehdit şikayeti için dilekçe örneği

Boşanma nedeniyle tehdit şikayeti

Boşanma nedeniyle tehdit,şantaj veya hakaret içeren söz ve davranışlar için cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak için word şeklinde hazırlanmış; boşanma nedeniyle tehdit şikayet dilekçesini indirip kendi durumunuza uygun şekilde doldurup başvuru yapabilirsiniz.


............. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

ŞİKAYET EDEN     : ………--TC ………

ADRES                     :

TEL                           :

ŞİKAYET EDİLEN :

KONU                        : SUÇ DUYURUSU

 

AÇIKLAMALAR:

Ben şikayet eden şahıs olarak şikayet ettiğim şahıs boşanmak üzere olduğum eşimdir.

Fakat eşim ile anlaşamamış ve kendisi ile boşanma kararı aldığımdan şahıs bunu kendisine yediremeyerek beni ve ailemi huzursuz etmektedir.

İlk zamanlar pek ciddiye almadığım huzursuzluklar tehdit ve hakarete dönüşmeye başlamış ve şahıs beni aramakta ve ben bilgisayar başında çalıştığımdan bana ‘ parmaklarını kıracağım ve çalışmanı engelleyeceğim’ tarzında konuşmalar yapmakta ve ağza alınmayacak hakaret ve korkutucu tehditlerde bulunmakla beraber kız kardeşlerim hakkında yorumlar yapmakta onların ahlak ve yaşam tarzları ile ilgili konuşmalarda bulunmakta ve babama hakaretlerde bulunarak benim hakkımda ahlakımın bozuk olması ile ilgili yorumlar yapmaktadır ve şahıs kimliğime el koyarak bana vermemektedir.

Şahıs sürekli olarak bana ve aileme psikolojik baskı yapmakta ve ailemin ve benim huzurumu kaçırmaktadır .

Bu nedenlerden dolayı can güvenliğimin olmaması nedeni ile bana ve aileme her hangi bir şey olursa şahıstan bilinmesini ve şahıs hakkında şikayetçi olduğumu beyan ederek gereğinin yapılmasını

saygılarımla arz ve talep ederim          …./……/…….

 

ŞİKAYET EDEN: ……

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi