Çek Karnesinin Kopyalanması şikayeti için dilekçe örneği

Çek Karnesinin Kopyalanması şikayeti

Ticari işletme sahiplerinin sıkça rastladığı bir dolandırıcılık şekli çek karnesi kopyalama dolandırıcılığıdır. Bu tip dolandırıcılık yapan kişiler genellikle şebeke halinde organize olarak çalışmakta, işi bilen kişiler olduğu için fark edilinceye kadar kopyalanmış çekleri birçok kişiye alışveriş karşılığında yüksek tutarlar yazarak dağıtırlar. Çeki alan kişiler banka yoluyla sorgulattığı zaman bir asıldan kopya edildiği için sahte olduğu fark edilmemektedir. Bu ve benzeri durumlar için hazırlanmış çek karnesi kopyalama şikayet dilekçesi örneği ile cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz.


BAKIRKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİ (ŞİKÂYETÇİ)   : …….-T.C…………

ADRES                                :

ŞÜPHELİ                            :   BİLİNMİYOR                                         

SUÇ                                       :  SUÇ DUYURUSU

KONU                                  :   ÇEK KARNESİNİN KOPYALANMASI HK.

AÇIKLAMALAR

1-    Şikayetçi olduğum ancak kim veya kimler olduğunu bilmediğim şahıs ya da şahıslar tarafından çek karnem kopyalanmıştır.

2-   Çek karnemin kopyalandığını banka aracılığı ile öğrenmiş bulunmaktayım …………………… bankası …………………….. Şubesine ait …………… nolu hesabıma ait ……………………. numaralı çek kopyalanmıştır. Yine aynı koçana ait …………….-………..-……………….. numaralı diğer çeklerimin de kopyalanma ihtimali bulunmaktadır.

3-    Bu durumlardan sorumlu olmadığımı ve kopyalanan çekleri kullanan şahıs ya da şahısların tespitini talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

 

NETİCE VE TALEP :

Yukarıda anlattığım gerekçelerle, ÇEK KARNEMİN KOPYALANMASI İLE mağdur olmuş ve mağduriyetimin giderilmesini talep eder suçluların tespitini talep eder, bu durum ve doğabilecek sorunlardan sorumlu olmadığımı beyan eder  gerekli işlemlerin yapılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim.   …./…../…… Saygılarımla                                                                                        

 

ŞİKAYETÇİ:……..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi