Denetimli Serbestlik Kararına İtiraz

Denetimli Serbestlik Kararına İtiraz

DİLEKÇE BURADA

                                 

(  ) ASLİYE CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

 

 

Dosya No          : ……/…… ES 

İTİRAZ EDEN

SANIK                :.............. TC.NO……

ADRES               :           

KONU              : ………MAHKEMESİNİN……./……….ES. NOLU DENETİMLİ SERBESTLİK KARARINA İTİRAZLARIM İLE BERAATİMİN VERİLMESİ TALEBİ 

AÇIKLAMALAR Yerel mahkemede hakkımda meydana gelen trafik kazası sonrası 5 YIL DENETİMLİ SERBESTLİK HÜKÜMLERİNİN UYGULANMASINA karar verilmiştir.           

Olayda aslında asli kusur yaya olarak katılanın kendisine ait olduğu halde yinede kendisine ait bütün tedavi masrafları karşılanmış ve mağdur edilmemiştir. Fakat söz konusu olay yeri ana cadde olmasına karşın yaya olarak dikkatsiz davranan katılan bütün suçu benim üzerime yıkılmasına neden olmuştur. 

Ben bu zamana kadar kanun ve yasalara karşı saygılı birey olarak yaşamaktayım. Emekli ve maaşımın yetmemesi nedeni ile yaptığım bu iştende ayrılarak sadece emekli maaşım ile geçimimi sürdürmeye çalışmaktayım. …………… doğumlu bu zamana kadar kanun ve yasalara saygılı birey olarak sabıkasız olmama karşın ve yayaya ait tüm masrafların karşılanması üstelik yayanın asli kusurlu olmasına karşın verilen 5 YIL DENETİMLİ SERBESTLİK KARARI USUL VE YASALARA AYKIRI bir karar olup eksik yargılamaya dayalı verilmiş bir karar olup BOZULMASI gerekmektedir. 

SONUÇ VE İSTEM    :           Yukarıda açıkladığım nedenlerden ötürü eksik inceleme ile VERİLEN  5 YIL DENETİMLİ SERBESTLİK KARARININ BOZULMASINI VE BERAAT KARARI VERİLMESİNİ sayın mahkemenizden arz ve talep ederim . ..../...../...... 

                                                                                                 SANIK………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi