Depozitonun Geri iadesi için dilekçe örneği

Depozitonun geri iadesi için dilekçe örneği

……….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

                SAYIN MAKAMINA

ŞİKAYET EDEN

MÜŞTEKİ             :……. T.C…….

ADRES                  :

TEL                        :

ŞÜPHELİ              :

SUÇ                         : DEPOZİTO OLARAK VERDİĞİM PARANIN VERİLMEMESİ.

 

AÇIKLAMA:

Şikâyetçi olduğum şahıs benim ev sahibimdir. ……………………………………./İST. adresinde bulunan evi ev sahibi ……………………ile …./……/….. tarihinde aylık …………….. TL kira sözleşmesi yaparak kiraladım ve ……… TL depozite elden verdim. Ayrıca kira sözleşmesinden yazılmaktadır. Su, elektrik ve doğalgaz abonelerini kendi adıma geçirdim ve bütün gelen faturalarımı düzenli bir şekilde ödedim. Evden çıktığım zaman faturalarımı ödediğime dair temiz belgesi aldım. Evin kiralarının düzenli bir şekilde ilgili Banka hesaplarına yatırdım, kiraları yatırdığıma dair banka dekontlarım elimde mevcuttur. 

Bir hafta önce yukarda adresini belirttiğim kendi evime taşındım. Evden çıkarken eşyalarımın bir kısmı evde kalmıştı. Eşyalarımı almaya döndüğümde ev sahibi evin kapısını açtırmış evde kalan eşyalarımı kapının önüne koymuş, kira sözleşmesi yaparken elden depozito karşılığı olarak verdiğim …………TL yi bana geri vermemiştir. Bütün delillerim mevcuttur. Paramı vermemekle beni mağdur etmiştir.

Bu durum neticesinde kendisi hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını talep etmekteyim.

DELİLLER       : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, V.S.DELİLLER

SONUÇ VE İSTEM :Talebim doğrultusunda gerekli olan işlemlerin bu dilekçem ile yapılmasını arz ev talep ederim. …./…../…..

 

ŞİKAYETÇİ……


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi