Derneğin Kapatılması, Fesh edilmesi

Derneğin Kapatılması, Fesh edilmesi

DİLEKÇE BURADA

  

.......  MAHKEMESİNE

                                                                                           …….. 

 

DAVACI                  :


DAVALI                  :....... Derneği Yönetim Kurulu.


KONU                      :....... Derneği'nin feshi

 


AÇIKLAMALAR  :

 

1-Davalı  ....... Derneği kuruluş amacına aykırı hareket etmektedir. Dernek .............mahallesini Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği olarak kurulduğu halde , lokalinde kumar oynatılmaktadır. 

 

2-Müvekkilimiz de bu derneğin 116 numaralı üyesidir. Çeşitli zamanlarda bu dernek yönetim ve denetim kurullarında yer almış ve kuruluş amacına uygun dernek faaliyetlerinde bulunmuştur. 

 

3-Son iki dönemdir dernek yönetimine gelen şahısların, kuruluş amacına uygun hareket etmedikleri, adını taşıdıkları mahallenin hiç sorunu ile uğraşmadıkları gibi, mahallede evler arasında bulunan dernek lokalinde sabahlara kadar kumar oynattıkları herkesçe bilinmektedir. 

 

4-Durum birkaç kez karakola bildirilmiş, dernekler masasından gelen polisler kısa süreler ile derneğin lokalini kapatmışlardır. 

 

5-Dernek kuruluş amacına hizmet etmediğinden ve yöneticilerinin çevresine kötü örnek olduğundan derneğin feshini istemekteyiz.  

 

YASAL NEDENLER : MK.,Dernekler Kanunu diğer yasa maddeleri

 

KANITLAR                : Dernek Tüzüğü, tanıklar

 

SONUÇ VE İSTEM : Açıklanan nedenler ile Derneğin feshine, Yargılama giderlerinin davalı tarafa yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.                                 

 

                                                                       DAVACI ….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi