Devirsiz aracı trafikten bağlama

Devirsiz aracı trafikten bağlama

Araç satışlarında sıkça rastlanan: satılan aracın ruhsatının satıcı üzerinden alıcı üzerine devredilmemesinden kaynaklanan trafik ihlalleri, trafik cezaları v.b durumlarda araçla işlenen bazı suçlardan dolayı ilgili sorunlar ruhsat sahibine yansımaktadır. Böyle bir durumda satılan aracın tespit edilip ruhsat devrinin yapılmasını zorunlu hale getirmek için Devirsiz aracı trafikten bağlama dilekçe örneği ile cumhuriyet başsavcılığına işlem başlatabilirsiniz.


BAKIRKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMINA

 

ŞİKAYET EDEN

MÜŞTEKİ       :……………-- TC NO. …………….

ADRES             :

ŞÜPHELİ         :AD SOYAD/FİRMA                                 

SUÇ                   :SATIŞI YAPILAN ARACIN RUHSATINI ÜZERİNE ALMAMAK

SUÇ TARİHİ                :

OLAYIN AÇIKLAMASI:Ben şikayetçi olarak şikayetçi olduğum konu;

Ben şüpheli şahısların firması olan …………….. OTOMOTİVE ……… yılında sahibi olduğum …………………… plakalı ………………… model aracımı ………………..TL karşılığında sattım. Aracın satışı sözleşmesi yapıldı ve şahıslar aracın ruhsatını hemen üzerlerine alacaklardı.

Fakat şahıslar aradan geçen bu süre zarfında üzerlerine almadıkları gibi aracı şuan ……………………. adlı birine satmışlar. Fakat bu şahıs ruhsat devri ile ilgili hiçbir girişimde bulunmamıştır.

Şuan aracın ……………….. TL vergi borcu var ve ayrıca trafik cezaları dahi bana gelmektedir. Ben aracımı 2 yıl önce sattım. Fakat halen borcu ve vergileri üzerime çıkmakta ve araç trafikte halen benim adım ile dolaşmaktadır.

Bu aracın trafikte benim adıma dolaşması nedeni ile bütün cezalarını çekmekteyim. Bu sebeple söz konusu aracın trafikte bağlanmasını talep etmekteyim.

Talebim doğrultusunda gerekli olan işlemlerin bu adli dilekçem ile yapılmasını arz ve talep ederim. …../…../….. 

DELİLLER    : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, VERGİ BOÇ LİSTESİ, V.S.DELİLER

 

ŞİKAYETÇİ

…………………….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi