Dolandırıcılık ve Gasp Şikayeti

Dolandırıcılık ve Gasp Şikayeti

Araç alım satımlarında sıkça raslanan dolandırıcılık için cumhuriyet başsavcılığına word şeklinnde hazırlanmış dolandırıcılık ve gasp şikayeti örnek dilekçesi  ile başvur yapabilirsiniz. Farklı sebeplerden yaşanan dolandırıcılık içinde bu örnek adliye dilekçesi kullanılabilir. Sadece açıklama kısmı ve konu kısımları ona göre düzenlenmelidir.

Aşağıdan indir butonuna tıklayarak dolandırıcılık ve gasp şikayeti dilekçesini indirip düzenleyebilirsiniz.


  ……….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİ (ŞİKÂYETÇİ)  : …..-T.C…

ADRES                                :

ŞÜPHELİ                            :                      

KONU                                  :  DOLANDIRICILIK VE GASP


AÇIKLAMALAR

1- Şikayetçi olduğum şahsılar ……………………… adı altında araç alım satım işi ile uğraşmaktadırlar.

2-Şahıslardan yaklaşık ………ay önce ……………..-TL- karşılığı bir araç satın almış bulunmaktayım. Aracın parasını taksitler halinde ödediğim şahıslar ile en son görüşmemde aracı değiştirip yerine başka bir araba almak istediğimi belirttiğim şahıslar bu durumu kabul etmiş ve …./……/…… tarihinde görüşmek üzere randevulaştık.

3- …/…./…. tarihinde şahısların ………………………. galeriye gitmiş  bulunmaktayım. Almış olduğum aracın kalan borcunu kapatmış yeni araç için anlaşma yapmak üzere iken şahısların yaklaşık 15 kişilik bir grupla şahsıma saldırması nedeni ile yara almış bulunmaktayım. Doktor raporlarım mevcuttur.

4- Şikayetçi olduğum şahıslar tarafından hem darp, hem gasp edilmiş hem de dolandırıldığım için şikayetçi olduğumu bildirir tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.  

NETİCE VE TALEP  :

Yukarıda anlattığım gerekçelerle, şahıslardan şikayetçi olduğumu bildirir, şahıslar hakkında acilen gasp, darp ve nitelikli dolandırıcılık, tehdit suçlarından işlem başlatılması için ilgili karakola yazı yazılmasını ve haklarında kamu davası açılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim.   …/…./….. Saygılarımla                               

 

 

ŞİKAYETÇİ :  ………….. 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi