Eski Sanığın Çıkarılarak Yeni Sanık Atanma

Sanık Olarak Atanma

DİLEKÇE BURADA

 

.......AĞIR CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE 

..............

 

DOSYA NO: …../….. ESAS 

TALEPTE BULUNAN SANIK : ………. –TC. ………

ADRES                                        :

GSM                                             :

TALEP KONUSU                      : BEYAN VERMEK

 

AÇIKLAMALAR:      

Ben yukarıda belirtmiş olduğum ……/…….. dosya numaralı davada sanık olarak kardeşim ……………… bulunmaktadır. Ancak İLÇESİNDE yakalandığım zaman kardeşimin kimliği üzerimde bulunmaktaydı. Beni İLÇESİNDE polis karakoluna götürüldüğüm zaman üzerimde bulunan kardeşimin kimliğiyle ifademi aldılar. Olay günü yakalandığımızda benim parmak izim alınmış ve fotoğrafım çekilmiştir ve bu bilgiler ………………………..İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE mevcuttur. Gerektirdiği takdirde benim daha önceki sabıkalarıma bakılarak ve İLÇESİNDE bulunan parmak izimden de anlaşılacağı üzerine bu olayda asıl sanık ben olmalıyım. Davanın ilk ifadesini kardeşimin kimliğiyle ifade verdim. Bu sebeple hale devam etmekte olan yukarıda da dosya numarasını verdiğim davada sanık olarak benim yer almam gerekirken kardeşim ………………………. sanık konumundadır.

Yaklaşık bir sene önce ………………… adliyesinde bu yanlışlığın düzeltilmesi adına ben ifade verdim, kardeşim ise bu olayla ilgisi olmadığı ve haberi olmadan kullanılan kimliği yüzünden sanık konumunda olduğunu ve bu durumun düzeltilmesini bildiren dilekçeyi teslim ettim. Fakat hale bu düzeltilme yapılmadı.

 SONUÇ VE İSTEM: Yüce mahkemenizden yukarıda belirttiğim sebeplerden ötürü oluşan bu yanlışlığın düzeltilmesini ve konu ile ilgili gerekenlerin yapılmasını arz ve talep ederim.

Talebim doğrultusunda talebimin kabul edilerek gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. …../……./……. 

  

TALEPTE BULUNAN : ………….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi