Elektrik Hırsızlığı Suçu temyiz dilekçesi örneği

Elektrik hırsızlığı suçu temyiz dilekçesiDİLEKÇE BURADA

                                 

   

NÖBETÇİ AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

……………. ASLİYE CEZA MAHKEMESİNE

 

DOSYA NO            :............/…...... E. ........./….. ....K.

KARAR TARİHİ  :

SANIK                     : ...............-T.C……..

ADRES                    :

KONU                      : ....../......./.... TARİHLİ …………..Asliye Ceza Mahkemesinin ......./….. E. ........ /…… K. Sayılı kararına itirazım hakkındadır.

AÇIKLAMALAR :      Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın Yüce Mahkemenizde görülmüş olan davasında sanık olarak yargılanmış bulunmaktayım.Huzurdaki davada ...../...../....tarihinde karar alınmıştır.Alınan karara süresi içerisinde itiraz etmekteyim.

            Yargılama haksız yere yapılmıştır.İşlemediğim suçtan dolayı hakkımda başlatılan yargılamaya beyanımı belirtmiş savunmamı yapmış bulunmaktayım.Şahsımın olmadığı bir zamanda gelen BEDAŞ görevlileri tarafından ceza kesilmiştir.Kesinlikle sayaç ile uğraşmadım.Ancak mahkemece beyanım görünmezden gelmiştir.İşlemediğim suçtan dolayı ilgili kuruma ceza ödemesini de yapmış bulunmaktayım.Haksız yere hakkımda çıkarılan borcu ödediğim gibi almış olduğum ELEKTRİK ENERJİ HIRSIZLIĞI suçundan kaynaklı cezaya da itiraz etmekteyim.Verilen karar usule ve yasaya aykırıdır.Dolayısı ile hakkımda alınan kararın BOZULMASINI talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

DELİLLERİM       :NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, DAVA DOSYASI, ALINMIŞ OLAN KARAR

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı hakkımda alınmış olan kararın usulsüz ve yersiz olması nedeni ile   kararın bozulmasını    , beraatıma karar verilmesini  gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim.Saygılarımla ..../...../.....

 

                                                                                                                   SANIK: ……….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi