Emekli Maaşındaki haczin kaldırılması

Emekli Maaşındaki haczin kaldırılması

DİLEKÇE BURADA

 

(      )    İCRA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE 

 

DOSYA NUMARASI:

DAVACI                      : ………….--- T.C :…………

DAVALI                      : 

DAVA KONUSU        : SSK EMEKLİ MAAŞIMA KONULAN HACİZİN KALDIRILMASI  TALEBİ

AÇIKLAMALAR        :Ben  davacı olarak;

….…/…./…..doğumlu bir insanım yani ………… yaşındayım. Davacı olduğum firmadan kapıma gelen pazarlama elemanları bana hediye çekilişinde kazandığım gerekçesi ile hediye alacaksın diyerek bana bir kağıda imza attırdılar. Oysaki benim imza yetkim yoktur.

Fakat daha sonra durumun bu olmadığını bana borç senedi imzalattıkları öğrendim. Ben senetleri ödemediğim gerekçesi ile de bana icra talebi göndermişlerdir. Fakat belge elime geç ulaşınca ben bu duruma itiraz edemedim. Fakat bana çıktığını söyledikleri malıda alamadığım gibi şimdi SSK EMEKLİ MAAŞIMA haciz konularak aylık para kesmektedirler. Bu durum 6 aydır devam etmektedir. 

Konulmuş olan haczin SSK AYLIĞI OLMASI nedeni ile usulsüz olması ve ayrıca da davalı firmadan hiçbir şekilde mal almamış olmama rağmen ödemelerimi yinede yapacağımdan bu haczin kaldırılmasını talep etmekteyim.. 

SONUÇ VE İSTEM    :Yukarıdaki ifademde izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı SSK EMEKLİ MAAŞIMA konulmuş olan haczin usulsüz olması nedeni ile kaldırılmasını ve kesilen 6 aylık maaşımın geri iade edilmesini talep etmekteyim.

Talebimin kabulü için gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim…../…../….  

DAVACI…….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi