Emeklilik İçin Sigorta Tespit Talebi

Emeklilik İçin Sigorta Tespit Talebi

 

DİLEKÇE BURADA

 

……… İŞ  MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

 

DAVACI                      :…………..-T.C………

ADRES :

DAVALI                      : ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

DAVA                          :  SİGORTA TESPİT TALEBİM HAKKINDADIR.

 

AÇIKLAMALAR       :

1-    Davalı bünyesinde …./…./….. tarihinde işe başladım, işe başlamamla birlikte kesintisiz …./…./…. tarihine kadar bir fiil çalıştım.  

 

2-    Davalı kurumda yaklaşık ….. ay çalışmış bulunmaktayım……ay sonra işten ayrıldım.Davalı kurum benim çalıştığım zaman içerisinde sigortamı ödememiştir.

 

3-    Davalı kurumun bu usulsüzlüğünü yeni öğrenmiş bulunmaktayım.İşe girdiğim ilk günlerde sigorta girişimi yapan kurum sadece giriş başlangıç göstermiştir……………………sicil numaralı girişim yapılmış ancak prim ödemeleri yapılmamıştır.

 

4-    Davalı kurumun bu iş kanununa aykırı ve usulsüz işlemi nedeni ile şu anda emekli olmak için yaşımı doldurmuş olmama rağmen gün eksikliği sebebi ile emekli olamamaktayım.

 

5-    Emekli olmam için SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI’NA başvuruda bulunmuş ve ekte tarafınıza sunduğum yazı şahsıma verilerek Yüce Mahkemenize başvuruda bulunmam hususu doğmuştur.

 

DELİLLER                     : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ,       Ve her türlü deliller.

 

HUKUKİ NEDENLER : İlgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM     : Yukarıda açıkladığım nedenlerle,  davalı kurum tarafından sigortasız çalıştırıldığım sürenin tespit edilip sigortaya ödenmesini ,

Yargılama giderlerinin davalı tarafa yükletilmesine karar verilmesini arz ve talep ederim. ……/…./…..                        Saygılarımla, 

 

DAVACI : ………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi


Etiketler:
sgk bağkur emekli maaş