Kasdi Olarak İşlemlerimi Yapmayan Kurum Çalışanları

Kasdi Olarak İşlemlerimi Yapmayan Kurum Çalışanları

Kamu personelinin görevini yerine getirmemesi durumunda cumhuriyet başsavcılığına verilecek örnek dilekçe, bu dilekçe ile görevini yapmayan kamu kurumunda çalışan memur için suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Word şeklinde hazırlanmış kasdi şekilde görevini yapmayan kurum çalışanları şikayet dilekçesini  aşağıdaki indir butonuna basarak indirip, açıklama kısmını ve diğer bilgileri kendinize uyğun şekilde doldurunuz.


.........CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİ (ŞİKÂYETÇİ): ………-T.C……………..

ADRES :

ŞÜPHELİ                           :    

KONU                                  :    HAKKIM OLAN EMEKLİLİK İŞLEMLERİNİN KASDİ YAPILMAMASI


AÇIKLAMALAR

1- Şikayetçi olduğum şahıslar …………… Sosyal Sigortalar kurumunda EMEKLİLİK işlemleri bölümünde çalışmaktadırlar.  

2 …..…………isimli şahıs memur diğer şikayetçi olduğum …………………….ise şahsın şefidir.Bu şahıslar yaklaşık ………………. yıldır benim emeklilik işlemlerimi engelleyerek emekli olmamam için elerinden geleni yapmaktadırlar.

3- Dosyama kaşe ,imza bulunmayan resmi olmayan bir belge koyarak emeklilik işlemlerimi engelleyen şahıs nedeni ile mağdur olmaktayım……………………. ‘ nda buluna SSK kurumundaki memurlar ise bana ‘’ senin gününde yaşında tamamlanmış seninle dalga geçiyorlar’’ demiştir.Yaklaşık ………………. yıldır beni adeta süründüren şahıslar nedeni ile hiçbir geçim kaynağımda bulunmadığı için emekli de olamadığımdan iyiden iyiye mağdur durumdayım.

4- Şahıslara bu durumu sonuçlandırmalarını söylediğimde beni tartaklayarak kurumdan dışarı atmışlardır.Benim kişilik haklarıma saldırıda bulunmuşlardır. Bir daha emeklilik işlemleri için kuruma gittiğimde beni öldüreceklerini ısrarla belirtmişlerdir. Dolayısı ile can güvenliğimde bulunmamaktadır. Şahsıma hakaret ve tehditler savuran şikayetçi olduğum şahıslar hakkında işlem başlatılmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

NETİCE VE TALEP  :Yukarıda anlattığım gerekçelerle,şüpheli şahıslardan şikayetçi ve davacıyım.Haklarında şikayetim üzerine işlem başlatılması için ilgili karakola yazı yazılmasını, mağduriyetimin giderilmesini ve tehditleri nedeni ile hakkında kamu davası açılmasını talep eder gerekli işlemlerin yapılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim…../…../…. Saygılarımla    

  

 Şikâyetçi : ………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi