Evin izinsiz kiraya verilmesi şikayeti

Evin İzinsiz Kiraya Verilmesi Şikayeti

Ev işyeri veya başka taşınmazın mülk sahibinin rısazı olmadan kiraya verilmesi mümkün değildir. Bunun için kiracı ve kiraya veren arasında imzalı bir kira kontratı bulunması gerekmektedir. Eğer herhangi bir kira kontratı imzalanmadan söz konusu özel mülkiyette ikamet ediliyorsa, bunun için cumhuriyet başsavcılığına evin izinsiz kiraya verilmesi şikayet dilekçesi örneği ile başvuru yapabilirsiniz.


BAKIRKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

 

ŞİKAYET EDEN       : ……. T.C….

ŞİKAYET EDİLEN   :

ŞİKAYET KONUSU :İŞGAL NEDENİ İLE POLİS NEZARETİNDE EVDEN TAHLİYE TALEBİ

 

AÇIKLAMALAR:

Ben şikayetçi olarak şikayetçi olduğum şahıs tarafından şahısın oturmuş olduğu ikamet adresindeki taşınmazımın boş olduğu dönemde adresimdeki fırının altına anahtarı bırakmış ve evimi kiraya vermek istemişimdir olaylar şahısa bırakmış olduğum anahtar sonucunda şahısın şikayetçi olduğum şahısa anahtarı evi görmesi için vermiş olduğu tarih itibari ile başlamış ve bu tarihten sonra şahıs eve direk eşyalarını yerleştirmiş ve hiç bir kira kontratı da yapılmamıştır bu nedenlerden dolayı şahıs tarafından evim işgal edilmiştir .

Bu süreç içerisinde şahısa madem eve taşındın kira kontratı yapılım diye uzlaşmak istemiş fakat şahıs buna da yanaşmamıştır bu şartlar altında bu şahıs evi işgal etmiş olmaktadır.

 

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı şahıs tarafından evim rızam ve bilgim dışında işgal edilmiştir ve şahıs 5 aydan beri kira vermemiş sürekli olarak beni oyalamıştır bu şartlar altında mağduriyetim artmış olmaktadır.bu nedenle şahıstan şikayetçi olduğumu ve şikayetim doğrultusunda polis nezaretinde şahısın evden tahliye edilmesini talep etmekteyim bu talebimin kabulü için bu dilekçem ile gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim.

 

 

     ŞİKAYET EDEN

   …………………

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi