Evlenmenin Engellenmesi Dilekçesi

Evlenmenin Engellenmesi Dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

.......

 

 

DAVACI                 :........... T.C…………..

DAVALILAR        :

KONU                     : Davalıların  Evlenmelerinin  Men'i İstemimizdir. 

 

AÇIKLAMALAR :

2-Karşı taraf ....... ile ....... Asliye Hukuk Mahkemesinin ....... tarih ve ....... karar sayılı kararı ile boşandık. Boşanma kararı taraflara tebliğ edilmiş ve temyiz edilmediğinden kesinleşmiştir. 

3-Eski eşim ile evli ve boşanma davası sürerken eski eşim; müşterek arkadaşlarına hamile olduğundan söz etmiştir. Aramızda boşanma gerginliği söz konusu olduğu için bana bu  konudan söz etmemiştir. 

4-Boşanma anlaşmalı olduğundan çok kısa bir zamanda gerçekleşmiş ve kesinleştirilmiştir. Eski eşimin hamile olduğunu sonradan öğrendim. Şu anda da evlenmek üzere olduğunu öğrendim. 

5-Eski eşimin bu durumda evlenmesi doğacak çocuğun nesebinin karışmasına neden olabilecektir. Eski eşimin iddet müddeti süresince evlenmesinin men'ine karar verilmesini istemekteyim.

 

YASAL NEDENLER : MK.m.93 ve devamı.,103,104. 

KANITLAR               : Nüfus kayıtları,boşanma dosyası. 

SONUÇ VE İSTEM  : Açıklanan nedenler ile  davalılar arasındaki evlenmenin menine ,  davalılardan eski eşimin hamile olmasının da göz önüne alınarak yargılama sonuna kadar evlenme akdinin önlenmesi bakımından ihtiyati tedbir kararı verilmesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesini talep ederiz.  

 

                                                                                             DAVACI (EŞ)…..

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi