Yanlış Yapılan Hacze İtiraz, Eşyanın İadesi

Yanlış Yapılan Hacze İtiraz, Eşyanın İadesi

DİLEKÇE BURADA

 

……..İCRA HUKUK MAHKEMESİNE

                                                         ……………

İSTİHKAK İDDİASINDA BULUNAN

HACZE  İTİRAZ EDEN DAVACI :  ………….. T.C.NO: ……………

DAVALI  ALACAKLI                     :  

DAVALI BORÇLU                          :  

DAVA                                                :   İSTİHKAK 

 

AÇIKLAMALAR :  Borçlu  ………………,  Şimdiki bizim bulunduğumuz adreste kiracımız olarak oturmaktaydı. Kiracı olarak oturduğu sırada ………………Firmasından takımı ile birlikte Bilgisayar almış ve soylu firmasına borçlanmıştır.

 Daha sonra …………….. Yılı …………….. ayının sonlarına doğru çıkıp gitti, ancak aldığı bilgisayarın parasını ödemediğinden, ……………..İcra Müdürlüğünün takip dosyasına istinaden, ……………..İcra Müdürlüğün ……../…………  talimat dosyasıyla bizim evde olmadığımız bir zamanda çilingirle kapıyı açarak  evimizde bulunan  …………  marka Plazma Televizyon, …………. marka Nofroz Buzdolabı,  …………Marka Çamaşır Makinesi, ve ………. Marka Su fili tireli  Süpürgesini haciz  ederek evden götürmüştürler

Bahse konu …………. Alışveriş Merkezinden biz Bilgisayar almadık, Bizim Kiracımız olan ……………. almıştır.  Bizler bu yaz mevsiminde götürülen beyaz eşyalara acil ihtiyacımız vardır. Mağrur durumdayız. Bu konuda biz borçlu değiliz alan kişinin adı Yüksel kırcıdır. Biz mal sahibiyiz alınan malların geri verilmesi için bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER  :   ………….İcra Müdürlüğünün  …../…… sayılı takip dosyası ile ………...İcra Müdürlüğünün ……/ …… dosyası  Beyaz eşyalara ait faturalar ve diğer deliller

HUKUKİ NEDENLER   :    İlgili Mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM    :    Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle, …………..İcra Müdürlüğünün  ……../…… sayıl takip  dosyası ile, ………….İcra Müdürlüğüne gönderilen  talimat üzerine, daha önce evimizde kirada oturan …………….’ın  evimizden çıkmadan önce Almış olduğu bilgisayar takımından dolayı  . yukarıda saydığım eşyaları götürmüşlerdir.

 dosyası ile haciz edilen mallar üzerindeki hacizin kaldırılarak haciz edilen malların tarafımıza geri verilmesini saygılarımla arz ederim.  …./…./….

 

İTİRAZ TALEBİNDE BULUNAN :


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi


Etiketler:
icra haciz itiraz borç