Sahte Evlilik ,Aldatma Yoluyla Evlilik

Sahte Evlilik ,Aldatma Yoluyla Evlilik

www.dilekceburada.com

 BAKIRKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMINA

 

ŞİKAYETTE BULUNAN : ………….. – T.C.NO: ……………

ADRES                                :

ŞÜPHELİ                            : 

SUÇ  KONUSU                  : HİLE YOLUYLA EVLİLİK KURDURMAK SURETİYLE KİŞİSEL  ÇIKAR  SAĞLAMAK

 

AÇIKLAMALAR                    :

1-         Yaşamım boyunca hiç evlenmedim. Sebebi ise alkole olan bağımlılığım ve kendime olan güvensizliğimden kaynaklanmıştır. Bu durumumu bilen şüpheli , beni kandırıp evlilikten bahsetmeden, ………………. isimli bir bayanla tanıştırdı ve birlikte yemek yiyip alkol aldıktan sonra beni bu bayanla formalite icabı evleneceğimi , nüfusuma geçmeyeceğini söyleyip ve benimde okumamın yazmamın olmadığından inanmam neticesinde , yabancı uyruklu bu bayanla benim nikahımı gerçekleştirmiştir. Resmi olarak nüfus kaydıma geçtiğini de çok sonraki zaman sonra öğrenmiş bulunuyorum.

 

2-         Şüpheli hile yoluyla yabancı uyruklu …………………. ile evlenmemi sağladıktan sonra kendisine maddi menfaat temin etmiştir. Benim durumum gereği evlenmem , ev ve hanım bakmam mümkün değildir. zira bu bayanla da hiçbir şekilde bir arada bir saat bile evli kalmadık bir araya gelmedik. Bu işleri başıma çıkaran şüphelidir. Bu sebeplerle hakkında şikayetçiyim.

DELİLLER                  : Nüfus kayıtları, nikah akdi, tanık beyanı vs.deliller.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle şüpheli hakkında kovuşturma başlatılarak eyleminden dolayı hakkında kamu davası açılması suretiyle her türlü hukuki haklarımın saklı tutulması suretiyle  cezalandırılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim. …../…./……

Saygılarımla,

ŞİKAYETTE BULUNAN

…………..

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi