İhanet Nedeniyle Boşanma Talebi

İhanet Nedeniyle Boşanma Talebi

DİLEKÇE BURADA

 

 

NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE 

                                                   …………………

 

DAVACI              :…………. T.C………

DAVALI              :

DAVA KONUSU:   İHANET NEDENİ İLE BOŞANMA TALEBİ

 

AÇIKLAMALAR:

1-Ben davacı olarak davalı olduğum eşim ile yaklaşık ………….. senelik evli bulunmaktayız müşterek iki çocuğumuz bulunmaktadır. 

2- Şahıs ile olan evliliğimiz süresi içinde yaşamış olduğumuz sorunlar şahısın ev hayatındaki düzenini değiştirerek evine geç gelmeye başlamış ve sorumluluklarını ve eve karşı ilgisinde kopukluklar olmuştur. 

3- Şahıs ile yaşamış olduğumuz ikili ilişkimizde şahısın beni başka bir bayan ile aldattığını düşünerek şahıs ile olan evliliğimin bitmesini ve bu durumun kişiliğimi ve onurumu rencide etmiş olması nedeni ile evliliğimizin devam etmesinin zorlaşması nedeni ile boşanma talebinde bulunmaktayım.

 

DELİLLER:NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, ŞAHİT BEYANI 

SONUÇ VE İSTEM:Yukarıdaki ifademde izah etmiş olduğum üzere şahıs ile olan evliliğimizdeki sorunlardan dolayı yaşanmış olan olay neticesinde maddi ve manevi olarak çok yıpratılmış olduğum için evliliğin devam etmesini istememekle ,evliliğimizin ve ilişkimizin temelinden sarsıldığı için boşanma talebinde bulunmaktayım.

Müşterek çocuklarımızın velayetlerinin tarafıma verilmesini ve çocuklarımızın bakımı ve eğitimleri için maddi imkanlarımın kısıtlı olması nedeni ile davalı olduğum eşimin maddi imkanlarının tespit edilerek çocuklarım için nafaka talebinde bulunmaktayım.

Talebimin kabulü için bu dilekçem ile gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim….../…../…..

 

DAVACI:……….

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi