Bilişim Suçları İnternet Yoluyla Sahtecilik

İnternet Yoluyla Sahtecilik

İnternet üzerinden facebook, twitter, instagram ve benzeri sosyal ağlarınızdaki bilgileriniz internet korsanları tarafından çalınması nedeniyle adliye verilecek internet yoluyla sahtecilik dilekçesi ile şifrenizin veya bilgilerinizin kim ya da kimler tarafından çalındığını tespit ettirebilirsiniz. Konusunda uzman bilirkişiler tarafından internet trafiği incelenir ve hangi ip adresinden bilgileriniz nasıl ve ne şekilde çalınmış olduğu tespit edilir. Aşağıda yer alan indir butonuna basarak, indirdiğiniz dolandırıcılık ve sahtecilik adliye dilekçesi cumhuriyet başsavcılığına verip işlem başlatabilirsiniz.


.......... CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

                                  

ŞİKAYETÇİ   :  …….. T.C ……

ADRES           :

ŞÜPHELİ       : MEÇHUL                           

SUÇ TARİHİ : 

SUÇ                 :  Dolandırıcılık ve sahtecilik

 

AÇIKLAMALAR :   

MSN ADRESİ               :………….. @hotmail.com

FACEBOOK ADRESİ : ……………@hotmail.com

1-Benim Bilgisayarıma ……/…../….. tarih Saat ………….’de girilerek şifremi kırarak benim adım kullanarak beni ve küçük çocuğumun adıyla uygunsuz davranışlar yazılmaktadır.

2-Ben bu konu da çok endişeliyim bu nedenle Savcılıkça bilirkişi marifeti ile gerekli araştırmanın yapılarak bilgisayarımdaki şifremi kimin veya kimler tarafından kırıldığını ve kullanıldığının tespit edilerek mağduriyetimin önlenmesi için bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER           : Bilgisayar’daki kayıtlar ve tüm deliler

SONUÇ VE İSTEM : Sanıkların tespit edilerek sanıklar hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ederim …./…./…..

                                                           

 ŞİKÂYETÇİ.....

 

EKİ  : Nüfus Cüzdan sureti


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi