İnternet Yoluyla Hakaret, Küfür şikayeti için dilekçe örneği

İnternet Yoluyla Hakaret küfür şikayeti


Şerefe Karşı Suçlar

Madde 125- (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (...) (1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.

(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur. (Türk Ceza Kanunu)

Aşağıdan internet yoluyla hakaret küfür şikayet dilekçesi örneğini indirip kendinize uygun şekilde düzenleyip cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz.


 ….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMINA

 

ŞİKAYET EDEN

MÜŞTEKİ     : …….-- TC NO. ….

ELEKTRONİK ADRES: FACEBOOK, TWİTTER, HOTMAİL V.S

ADRES          :

ŞÜPHELİ    :MAİL ADRESİ, FACEBOOK HESABI, TWİTTER V.S

SUÇ              : İNTERNET YOLU İLE AĞIR HAKARET

SUÇ TARİHİ: …../………/…….

 

AÇIKLAMA: Ben internet ortamında ……………………….adlı sitede ………………….. oyunu adıma açılmış ....................................... adresi ile oynamaktayım. Bu oyun net üzerinden oynanmakta ve online olarak oyuncular bağlanarak oynanmaktadır.

Fakat son 1 aydır şüpheli net adresini kullanan bir şahıs tarafından online olduğum her zaman ağır hakaret içeren mesajlar almaya başladım. Şahıs ben ne zaman oyuna girsem bana sürekli ağır hakaret içerikli mesajlar göndermekte ve bu durum artık katlanılmaz bir hal almış durumdadır.

Şahıs benim nete girdiğimi gördüğü zaman direk alanıma girerek mesajlar atmaya başlamakta ve bana ismimle hitap etmektedir.

Şahısın bu yaptıkları nedeni ile ailemle ara açılmıştır.şahısı tanımamaktayım. Şahısın tespit edilmesi için ………………… ,yazı yazılarak bilgilerinin alınması ve şahısın tespit edilerek hakkında dava açılması için gereken işlemlerin bu dilekçem ile yapılmasını arz ev talep ederim.

 

DELİLLER : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, V.S.DELİLLER 

 

ŞİKAYETÇİ

……………………..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi