Kararın Temyiz Edilmesi Hakkında

Kararın Temyiz Edilmesi Hakkında

DİLEKÇE BURADA

 

 

NÖBETÇİ AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

ASLİYE CEZA MAHKEMESİNE

 

DOSYA NO             :........./……. K.

KARAR TARİHİ   :

 SANIK                    : .........-T.C……

ADRES                    :

KONU                      : ..../...../.....TARİHLİ ...........ASLİYE Ceza Mahkemesinin .........../…… E.  Sayılı kararına itirazım hakkındadır.

 

AÇIKLAMALAR :

            Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın Yüce Mahkemenizde görülmüş olan davasında sanık olarak yargılanmış bulunmaktayım. Huzurdaki davada..../..../...... tarihinde karar alınmıştır. Alınan karara süresi içerisinde itiraz etmekteyim.

            Yargılama haksız yere yapılmıştır. İşlemediğim suçtan dolayı hakkımda başlatılan yargılamaya beyanımı belirtmiş, savunmamı yapmış bulunmaktayım. Ancak mahkeme hem beyanımı hem de savunmamı görmezden gelmiş dikkate alınmamıştır. Tanık dinletmemden hüküm kurulmuştur. Adeta yargılama tek taraflı yürütülmüştür. Ayrıca verilen karar benim öğretmem olmamdan dolayı onur kırıcıdır. Kesinlikle hak etmediğim bir suçlama ile yargılanmış bulunmaktayım. Tanıklarımın dinletilmemesi nedeni ile davanın yeniden görülmesini talep etmekteyim. Verilen karar usule ve yasaya aykırıdır. Dolayısı ile hakkımda alınan kararın BOZULMASINI talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

DELİLLERİM           :NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, ALINMIŞ OLAN KARAR

SONUÇ VE İSTEM :

Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı hakkımda alınmış olan kararın usule ve yasaya aykırı  olması nedeni ile   kararın bozulmasını    , davanın yeniden görülerek beraatıma karar verilmesini  gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim.Saygılarımla ..../..../..... 

                                                                                                   SANIK: …………….

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi