Kaçak Elektrik Davasının Temyizi

Kaçak Elektrik Davasının Temyizi

DİLEKÇE BURADA

 

YARGITAY (      ) CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA SUNULMAK ÜZERE

……… (………) ASLİYE  CEZA MAHKEMESİ

                                                               SAYIN HAKİMLİĞİNE

 

DOSYA NO                    :........../…… E

KARAR NO                   :......./……. K.

TEMYİZ TALEBİNDE

BULUNAN  SANIK      : ….-T.C......

ADRES                            :

DAVACI                         :

KARAR TARİHİ         :

TALEP                            : Yerel mahkemece verilen kararın temyizi talebimdir

 

TEMYİZ NEDENLERİ     :

1-  Ben yukarıda dosya numarası bulunan davada sanık olarak bulunmuş ve verilmiş olan gerekçeli karara süresi içerisinde itirazlarımı sunmaktayım.

2-  Dava konusu Elektrik Enerjisi Hakkında Hırsızlık suçlaması ile açılmış bir davadır.Huzurdaki davanın görülmüş olan duruşmalarında yerel mahkemeye vermiş olduğum ifadelerimde de belirttiğim üzere sayaç üzerinde bulunan borç bana değil benden önceki kiracıya ait bir borçtur.

3-  Saati üzerime kaydettirmeyen kurum gelip dükkanda elektrik enerjisi hırsızlığı yaptığım iddiası ile hakkımda şikayetçi olmuş ve huzurdaki dava açılmıştır.

 

4- Önceki borçtan dolayı kalmış olan taksitleri ödediğim halde hakkımda usul ve yasaya aykırı bu karar verilmiştir.Yerel mahkeme benim ifadelerimi ve beyanlarımı görmezden gelip dosyada geniş kapsamlı araştırma ve inceleme yapılmadan karar verilmiştir.

5.- Dolayısı ile verilmiş olan karar da beraatıma karar verilmesi gerekirdi.Ancak yerel mahkemece suçsuz olmama rağmen ve 10 ay hapis cezası verilmiş ve 5 yıl ertelenmiştir. .Suçsuz olmama nedeni ile beratımı talep eder usul ve yasaya aykırı kararın bozulmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.  

SONUÇ VE İSTEM : Dilekçemde arz ettiğim nedenlerle ve sayın başkanlığınızca resen yapılacak inceleme esnasında elde edilecek durumlar nedeni ile  yerel mahkemece verilen hükmün lehime BOZULMASINA,Davacı kurum tarafından açılan davanın reddi ile yargılama ve temyiz masraflarının davacı tarafa yükletilmesini arz ve talep ederim.           Talebim doğrultusunda gereken işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. ....../....../......

Saygılarımla,       

 

 

TEMYİZ TALEBİNDE

BULUNAN SANIK :……

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi