Karara İtiraz Temyiz dilekçesi

Karara İtiraz Temyiz dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

 

YARGITAY CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

SUNULMAK ÜZERE

............ ASLİYE CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO         :...../…….. E.  :...../….. K.

TEMYİZ EDEN

SANIK                 :………….-T.C………

ADRES                :

KONU                 : ..../....../.....Tarihli............ Asliye Ceza Mahkemesinin ......../….. E. ......./……. K. Numaralı Karara İtirazım Hakkındadır.

 

AÇIKLAMALAR        :

1- Yukarıda esas ve karar  numarasını belirttiğim dosyanın Yüce Mahkemesinde görülen davasından sanık olarak yargılanmış bulunmaktayım.

2-  Huzurda görülmüş olan dava karşılıksız çek keşide etmek suçundan dolayı açılmış bir davadır.Ancak davada söz konusu çekte bulunan imza şahsıma ait değildir.

3-   Yüce Mahkemenizde görülmüş olan yargılamada şahsımın ifadesi ve savunmasına başvuruda bulunulmamış ve imza incelenmesi yapılmamıştır.

4-   Şirketimizin ortaklarından bulunan .......................şirket adına suç unsuru çeki benim imzamı taklit ederek kesmiştir.

5-   Benim imzam olmadığı yapılacak kriminal incelemeler sonucunda ortaya çıkacaktır.Dolayısı ile kendimi savunamamış ve davaya beyanlarımı sunamamış olmama nedeni ile ..../...../....tarihinde verilmiş olan karar itiraz etmekteyim.

6-   Yeteri kadar delil ve belge olmadan ifadem ve savunmam alınmadan yerel mahkemenin karar vermesi yasaya ve usule  aykırı bir karardır.

7-  Yüce  makamınızca dosyanın incelenerek usul ve yasaya aykırı kararın bozulmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM  :      Yukarıda arz ve izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı ...../....../.....tarihinde verilmiş olan karar usul ve yasaya aykırı bir karardır. Usul ve yasaya aykırı verilmiş olan kararın Yüce Makamınızca incelenerek lehime BOZULMASINI,tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim...../...../......

                                                                              

 TEMYİZ EDEN SANIK….

 

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi