Karara İtiraz Temyiz Başvuru Dilekçesi

Karara İtiraz Temyiz Başvuru Dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

  

 

YARGITAY HUKUK DAİRESİNE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

……..SULH HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO            :…………/…. E. ………../…. K.

KARAR TARİHİ  :

TEMYİZ EDEN    :……….-T.C………

ADRES                   :

KONU                     : …./…../….. Tarihli ……… Sulh Hukuk Mahkemesinin ……./….. E. ……./…… K.  Numaralı Karara İtirazım Hk.

 

AÇIKLAMALAR   :

1- Yukarıda esas numarasını belirttiğim dosyanın Yüce Mahkemesinde görülen davasından davalı olarak yargılanmış bulunmaktayım.

 

2- Mahkemenizde görülen davada benim davalı olarak savunmam ve ifademe başvurulmamıştır. Dava konusu hasarın oluşmasına sebebiyet veren olay benim dairemden kaynaklanmamaktadır.Ben dairemde 6 kere tadilat yaptırmış bulunmaktayım.Zabıtalarca da bununla ilgili tutanak tutturulmuştur.

 

3- Dava ile ilgili tarafıma hiçbir tebligat gönderilmemiştir. Benim şahsıma ait tebligatlar şahsıma ulaşmamıştır.Dolayısı ile dava süresince hiçbir savunma yapmamış bulunmaktayım.

 

4-  Yerel mahkemenin vermiş olduğu karar usul ve yasaya aykırı bir şekilde verilmiştir.Usul ve yasaya aykırı kararın bozulmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

 

SONUÇ VE İSTEM :  Yukarıda arz ve izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı …./…../….. tarihinde verilmiş olan karar usul ve yasaya aykırı bir karardır. Usul ve yasaya aykırı verilmiş olan kararın Yüce Makamınızca incelenerek lehime BOZULMASINI,  tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim……/…../……

TEMYİZ EDEN

                                                                                                      DAVALI

                                                                                                       …………….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi