Karşılıksız Çek ve Senet kesme şikayeti dilekçe örneği

Karşılıksız Çek ve Senet şikayeti dilekçesi

Herhangi bir nedenle size verilen çekin veya senedin karşılıksız veya bedelsiz çıkması durumunda karşılıksız çek ve senet kesme şikayet dilekçesi örneğini kullanıp,cumhuriyet başsavcılığına başvuru yapabilirsiniz. Word şeklinde hazırlanmış karşılıksız çek ve senet kesme şikayet dilekçesini  aşağıdaki indir butonuna basarak indirip, açıklama kısmını ve diğer bilgileri kendinize uyğun şekilde doldurunuz.

karşılıksız çek veya senet kesme ile ilgili yargıtay kararı


……………CUMHURİYET  BAŞSAVCILIĞINA

 

DAVACI               :……………..-- T.C…………….

ADRES                  :

DAVALI                :

DAVA KONUSU : KARŞILIKSIZ ÇEK VE SENET NEDENİ İLE SUÇ DUYURUSU

 

AÇIKLAMALAR:

            Şikayet ettiğim şahıs ile ticari ilişkimiz bulunmakta ve bana ……………TL borcu olmaktaydı. Bu nedenle bana …….. adet senet ve ………..adet çek vermiştir.

            Olayların sonucu şahsın dolandırıcı olması sonucunda bana verdiği çek ve senetlerin vade günlerinde karşılıksız olduğunu ve benim gibi bir çok şahsıda dolandırdığını öğrendim.

            Kendisine ulaşma çabalarım bir işe yaramayarak şahsın telefonu kapalı olduğundan kendisine hiçbir şekilde ulaşamadım.

            Bu nedenlerden dolayı şahsın iyi niyetimi kullanarak beni dolandırması sonucunda mağdur olduğumdan şahsın bana karşılıksız çek ve senet vermesi sonucu ve bunun suç olması nedeni ile şahıs hakkında şikayetçi olarak gerekli işlemlerin yapılması için iş bu dilekçem ile savcılığınıza müracaatım zorunlu olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM:

            Yukarıdaki ifademde de izah etmiş olduğum üzere şahıs tarafından tarafıma karşılıksız çek ve senet verilerek dolandırılmışımdır.

            BU nedenlerden dolayı mağduriyetim doğrultusunda şahıs hakkında şikayetçi olarak gerekli işlemlerin yapılmasını ve şahsın yakalanarak cezalandırılmasını saygılarım ile arz ve talep ederim…../…../……

 

ŞİKAYETÇİ    :……………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi