Karşılıksız Senet dava dilekçesi örneği

Karşılıksız Senet kesme dava dilekçesi

Herhangi bir nedenle size verilen senedin karşılıksız veya bedelsiz çıkması durumunda karşılıksız senet kesme şikayet dilekçesi örneğini kullanıp,cumhuriyet başsavcılığına başvuru yapabilirsiniz. Word şeklinde hazırlanmış karşılıksız senet kesme şikayet dilekçesini  aşağıdaki indir butonuna basarak indirip, açıklama kısmını ve diğer bilgileri kendinize uyğun şekilde doldurunuz.

karşılıksız çek veya senet kesme ile ilgili yargıtay kararı


……………. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

DAVACI                         : ……….. -TC . ………

ADRES                           :

DAVALI                         :

DAVA KONUSU           : SENET İLE  SAHTEKÂRLIK

 

AÇIKLAMALAR: Davacı olarak davalı olduğum şahıs tarafından …../……/…… tarihli ……. TL değerinde adıma bir senet düzenlenmiş. Senedin …../……./…… tarihinde …….. TL değerini almam gerekir iken senet karşılıksız çıktı. Davalı olduğum şahıs ile bu durumu uzlaşmaya çalıştım fakat beni sürekli oyalamakta ve hakkım olan parayı vermemektedir. İş bu dilekçem ile savcılığınıza müracaatım zorunlu olmuştur.

 

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıdaki ifademde izah etmiş olduğum üzere şahıs tarafıma düzenlenen senet ödenmemekte. Bu dilekçem ile şahıstan şikâyetçi olduğumu beyan eder şahıs hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak senedin karşılığını tarafıma verilmesini talep ederim. Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ve talep erdim.

 

…../……./…

DAVACI: ………………………

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi