Kayıp Çekimin İptal Edilmesi Ödeme Yasağı

Kayıp çeki iptal etme ve ödeme yasağı

Kayıp çekin iptali için cumhuriyet başsavcılığına verilecek dilekçe örneği. Aşağıdaki indir butonuna basarak word şeklinde hazırlanmış kayıp çeki iptal dilekçesi örneğini kendinize uygun şekilde düzenleyip, işlem başlatabilirsiniz.


…………. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

                                  TEDBİR TALEPLİDİR

 

 

ŞİKAYETÇİ MAĞDUR : ……………- TC NO. ………………

ADRES : 

ŞÜPHELİ                    :HASIMSIZ 

ŞİKAYET KONUSU : KAYIP ÇEK NEDENİ İLE ŞİKAYET 

 

AÇIKLAMALAR      : Ben şikayetçi olarak ………./ tarihinde portföyümde  bulunan ………………. ŞUBESİNE AİT KATILIM BANKASINA AİT ……………. hesap numarasına bağlı ……………………………..……………….. nolu şahsıma ait sıra çeklerim boş olarak, …………….  ………………………  ŞUBESİNE AİT -………… nolu boş fakat imzalı ………………... ‘A ait çeklerim kaybolmuş yada çalınmıştır. Çekimin kim yada kimler tarafından çalındığını yada nasıl kaybolduğunu bilmemekteyim. Ben bu dilekçem ile kaybolmuş olan çekimin üçüncü şahıslar tarafından kullanılmaması için bu çekler için tedbir konulmasını  talep edebilmek için iş bu dilekçem ile savcılığınıza başvurma zorunluluğu doğmuştur. 

DELİLLERİM               :NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, ,V.S DELİL 

SONUÇ VE İSTEM        :Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı belirtmiş olduğum tarihte ve yukarıda bilgilerin vermiş olduğum müşteri çeki portföyümden kaybolmuş yada çalınmıştır. Çekimin 3. Kişiler tarafından kullanılmaması nedeni ile çekimin iptal edilmesini talep eder, çek ile ilgili hiçbir borç yada yükümlülüğü kabul etmediğimi beyan ederim.

Talebim doğrultusunda çek için ivedi olarak ödeme yasağı konulmasını ve gerekli olan işlemlerin bu dilekçem ile yapılmasını arz ve talep ederim. …./…../…..

  

ŞİKAYETÇİ…..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi