Kayıp Kimlik Kartı İle Sahte işlem şikayeti

Kayıp Kimlik Kartı İle Sahte İşlemler

Kayıp kimlik kartı, ehliyet, nüfus cüzdanı gibi şahsi evrakların başka kişilerin ellerine geçmesi durumunda ortaya çıkabilecek zararlardan korunmak için cumhuriyet başsavcılığına söz konusu kimlik kartının kaybolduğunu bildirir bir dilekçe yazılması tedbir açısından önemlidir.

Kayıp veya zayi olan kimlik kartı ile sahte işlemler yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmak için kayıp kimlik kartı ile sahte işlemler dilekçe örneğini indirip kendinize uygun şekilde düzenleyip kullanabilirsiniz.


…………. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

ŞİKAYET EDEN

MÜŞTEKİ         :………..- TC NO. ………

ADRES              :

TEL                    :

ŞÜPHELİ          :İSMİ BELİRSİZ KİŞİ YADA KİŞİLER  

SUÇ                    : KAYIP KİMLİKLE EVRAKTA SAHTECİLİK                                     

 

AÇIKLAMA : 

Ben şikayetçi olarak şikayetçi  olduğum konu;  ben ……………….. yılında kimliğimi kaybettim. Kaybettiğime dair gazeteye ilan vermiştim. Fakat  kaybetmiş olduğum kimliğimi kişi yada kişiler adıma benim kimliğimi kullanarak adıma ………………. BANKASINDAN kredi kartı çıkartarak kredi çekmişlerdir benim bu işlemlerden aynı bankadan maaş aldığım için bir sonraki maaşımdan para kesileceğini söylemeleri haberim olmuş ve banka işlemleri için görüşmüş olduğum banka çalışanları tarafından benim kimlik bilgilerimin kullanılmış olduğunu ve adres olarak da yukarıda belirtmiş olduğum adresi göstermiş oldukları anlaşılmıştır. benim kimliğimi çaldırmış olduğum dönemde tekrardan bağlı bulunduğum …………………. NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE kimlik çıkartmak için başvurmuştum. 

 

SONUÇ VE İSTEM    :Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı şahıslar tarafından adıma kimliğim kullanılarak şahıslar tarafından belirtmiş olduğum bankadan kredi kartı ve kredi çekilmiş ve ödenmemiştir bu olaydan sonra şahısların farklı adres beyan ettikleri anlaşılmış ve şahıslar bulunamayacağınca alacaklılar tarafından tarafıma ulaşılmıştır ben bu dilekçem ile mağdur olduğumu beyan ederek şahısların tarafıma vermiş olduğu zararlardan dolayı bu şahıslardan şikayetçi olduğumu ve şikayetim doğrultusunda bu dilekçemden sonrada üçüncü şahıslar tarafından karşılaşabileceğim sorunlardan sorumlu olmadığımı ve bu şahısların yakalanmalarını  talep ederek gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. …../…../….. 

 

 

ŞİKAYETÇİ

 

………………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi