Kayıp Kimlik Kartı için başvuru dilekçesi

Kayıp kimlik kartı için başvuru dilekçesi

Kayıp kimlik kartı, ehliyet, nüfus cüzdanı gibi şahsi evrakların başka kişilerin ellerine geçmesi durumunda ortaya çıkabilecek zararlardan korunmak için cumhuriyet başsavcılığına söz konusu kimlik kartının kaybolduğunu bildirir bir dilekçe yazılması tedbir açısından önemlidir. Aşağıdaki indir butonuna tıklayarak kayıp kimlik kartı için başvuru dilekçesini indirip durumunuza uygun şekilde düzenleyip başvuru yapabilirsiniz.


 ……………CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 


MÜŞTEKİ (ŞİKÂYETÇİ)   :  …….-T.C…………..

ADRES  :

ŞÜPHELİ                      :  BİLİNMİYOR

SUÇ                               :  SUÇ DUYURUSU

KONU                           :  Kimliğimin kaybolması hk.

 

AÇIKLAMALAR

1-     Şikayetçi olduğum ancak kim veya kimler olduğunu bilmediğim şahıs ya da şahıslarca …./…../…… tarihinde kaybetmiş olduğum kimliğim kullanılmıştır.

2-     …./…../…… tarihinde kaybetmiş olduğum kimlik için hemen ………………GAZETESİNDE ilan vermiş olmama rağmen kaybolan kimliğim 3. Şahıslar tarafından kullanılmıştır.

3-     Kimliliğimin kullanılması nedeni ile …………. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI tarafından hakkımda soruşturma başlatıldığı belirtilmiştir.Bu durumdan bu şekilde haberdar olmuş bulunmaktayım.

4-     Dolayısı ile ……/…../…. tarihinde ……………………………………adresinde kaybetmiş olduğum kimliğimin kullanılması ile mağdur olmuş ve mağduriyetimin giderilmesi ile kimliğimi kullanan 3. Şahısların tespitini talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

NETİCE VE TALEP:

Yukarıda açıkladığım nedenlerle, kaybetmiş olduğum kimliğimin kullanılması ile mağdur olmuş bulunmaktayım.Mağduriyetimin giderilmesini ve kimliğimi kullanan 3. Şahısların tespitini talep eder kaybolan kimliğim ile hakkımda başlatılan ve başlatılacak olan soruşturmalardan sorumlu olmadığımı beyan eder gerekli işlemlerin yapılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim. . Saygılarımla …./…../……   

                                                                                             

ŞİKAYETÇİ:…………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi