Kayıp kardeş için mahkemey başvuru dilekçesi

Kayıp kardeş için başvuru dilekçesi

Kayıp akraba, eş,çocuk,kardeş veya herhangi bir yakın akraba nedeniyle cumhuriyet başsavcılığına kayıp başvurusu yapmak için örnek kayıp başvuru dilekçesini kullanabilirsiniz. Word şeklinde hazırlanmış kayıp akraba veya çocuk için kayıp başvuru dilekçesini indirip kendinize uygun şekilde doldurup başvuru yapabilirsiniz.


……………. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

ŞİKAYET EDEN

MÜŞTEKİ                  : …………….. TC – ……………..

ADRES                       :

GSM                            :

ŞİKAYET EDİLEN

ŞÜPHELİ                   : MEÇHUL

KONU                        :KAYIP

AÇIKLAMALAR        :

            ……………. doğum tarihli ………………… Tc kimlik numaralı ……………… benim kardeşimdir. Kardeşim …./…../…. tarihinde SAAT:………….. civarında evden çıkmıştır. Bu günden sonra kendisinden haber alınamamıştır.

            Kardeşime ait …………………….. numarası mevcuttur.Fakat belirttiğim numaranın hattının kardeşimin adına kayıtlı olup olmadığını bilmemekteyim. Bu nedenle bununda tespitini talep ederek  Kardeşimin evden kaçmadan önce bir kişi ile konuştuğunu tahmin etmekte olduğumdan ve kardeşimin can güvenliğinden endişe etmem sonucunda kardeşime ait belirtmiş olduğum cep telefonunun sinyallerinin dinlenmesi ve kardeşimin bulunarak tarafıma iadesi için iş bu dilekçem ile savcılığınıza müracaatım zorunlu olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM    :

            Yukarıdaki ifademde de izah etmiş olduğum üzere kardeşim …./…../….. tarihinden itibaren evden kaçmış bulunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı kardeşimin belirttiğim cep telefonunun sinyallerinin dinlenmesini ve en son kiminle konuştuğunun tespit edilerek kardeşimin bulunmasını ve tarafıma iadesini talep ederek ve kardeşim bir takım şahıs veya şahıslar tarafından kaçırıldı ise onlardan şikayetçi olduğumu beyan ederek gerekli işlemlerin yapılmasını saygılarım ile arz ve talep ederim…../……/….

 

MÜŞTEKİ:……………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi