Kayıp veya Kaçırılma savcılık başvurusu

Kayıp veya Kaçırılma şikayeti

Kayıp veya kaçırılma şüphesi taşıyan bir yakın akraba, kardeş, eş, çocuk için cumhuriyet başsavcılığına bir adli dilekçe ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Aşağıda word şeklinde hazırlanmış kayıp veya kaçırılma şikayet dilekçesi örneği ile başvuru yapabilirsiniz.


………… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMINA

 

ŞİKAYET EDEN

MÜŞTEKİ                  : …………..--- TC NO. …………

ŞÜPHELİ                     :

SUÇ                               : TEHDİT VE KAYIP NEDENİ İLE ŞİKAYET

 

AÇIKLAMA :Benim …………………………. isimli bir kardeşim var. Kardeşim evli ve 3 çocuğu vardır. Kardeşim yaklaşık 5 sene önce beyin felci geçirmişti. Bu durumdan sonra kardeşim bedensel olarak bazı yetilerini kaybetmeye ve konuşamamaya başladı.

Kardeşimin evini bilmediğim için, ailesine yukarıda vermiş olduğum kızına ait numaradan ulaşmaktaydım. Fakat aramalarımdan sonra kardeşimin………………. gündür kayıp olduğunu öğrendim.

Şahısların bu tutumları beni tedirgin etmiş ve kardeşimin hayati endişesi olduğunu yada başına bir şey geldiği şüphesini doğurmaktadır. Şahıslar bütün zorlamama rağmen ev adreslerini dahi söylememektedirler

Şahıslar bana bilgi vermemekte sen arama biz savcılığa verdik diye geçiştirmektedir. Bu durum beni endişelendirmektedir. Şahısların kardeşime bir şey yaptıklarından şüphelenmekteyim.

Şahısların ifadelerinin alınmasını ve kardeşimin yerinin belirlenmesini ve kardeşimin bulunmasını talep etmekteyim. Şayet kardeşimin başına bir şey geldiyse bu şahıslardan bilinmesini talep etmekteyim.

Talebim doğrultusunda gerekli olan işlemlerin bu dilekçem ile yapılmasını arz ve talep ederim. …./…../……. 

DELİLLER    : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, V.S.DELİLLER

 

ŞİKAYETÇİ….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi