Fuzuli işgal nedeniyle şikayet dilekçesi örneği

Fuzuli işgal nedeniyle şikayet dilekçesi örneği

Kişiye ait ev, işyeri veya dükkan için kiracı ve kiralayan arasında bir kira kontratı düzenlenmiş olması gerekmektedir. Söz konusu kira kontratı ile resmi hale getirilmesi gerekmektedir. İzinsiz kiralama durumunda  fuzuli işgal nedeniyle şikayet dilekçesi örneği ile cumhuriyet başsavcılığına başvurup işlem başlatabilirsiniz. 

Aşağıdaki word şeklinnde hazırlanmış fuzuli işgal nedeniyle şikayet dilekçesi örneğini indirip, kendinize uygun şekilde düzenleyip ilgili kuruma başvurabilirsiniz.


……………. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMINA

 

ŞİKAYET EDEN

MÜŞTEKİ                    :…. --TC NO. …..

ADRES :

TEL:

ŞÜPHELİ                    :

SUÇ                             : FUZİLİ İŞGAL NEDENİ İLE ŞİKAYET

AÇIKLAMA:

Benim ……………………………………… adresinde bir taşınmazımız vardır. Bu taşınmazı …./……/…… tarihinde …………………………… isimli şahısa kiraya vermiştik.

Kiracımız ……………………. ayında ev aldığı gerekçesi ile kendi evi boşaltarak şüpheli şahıs olan arkadaşını benden izinsiz ve habersiz olarak evi kiralamıştır.

Şahıs ayrıca beni evden çıkaramazsınız, beni bu evden kimse çıkaramaz diyerek evimi fuzuli işgal etmektedir.

Şüpheli şahıs ile konuşma çabalarımız boşa çıkmış şahıs evimi boşaltmamakta ısrar etmektedir. Taşınmazım şuan şahıs tarafından fuzuli olarak işgal etmekte ve ayrıca beni ve ailemi  tehdit etmektedir.

Sayın makamınızdan evimi işgal eden şahısın çıkarılabilmesi için elden takipli yazı yazılmasını ve evimin polis nezaretinde açılarak tarafıma teslim edilmesini talep etmekteyim.

Gerekli olan işlemlerin bu dilekçem ile yapılmasını arz ve talep ederim. …./…../…..

DELİLLER                       : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, TAPU FOTOKOPİSİ V.S.DELİLLER

 

ŞİKAYETÇİ

………………..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi