Kira Borcundan Dolayı İcra Takibine İtiraz

Kira Borcundan Dolayı İcra Takibine İtiraz

DİLEKÇE BURADA

 

 

……… İCRA HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE


DAVACI                   :……….T.C.-…………

ADRES                    :

DAVALI                   :

 KONU                     :BORCA İTİRAZ


AÇIKLAMALAR   :

1-Ben davacı olarak davalı olduğum şahıs benim hakkımda başlatmış olduğu ………………..İcra Müdürlüğünün ……./…… numaralı icra takibine konu borca  itiraz ettiğimi beyan ederim.

 

2-Alacaklı şahıs benim adıma düzenlenmiş olduğu icra takibinde kira bedellerini ödemediğimi beyan ederek hakkımda icra takibini başlatmıştır.

 

3-Ancak ben alacaklı şahsa kira bedellerini onun istemesi üzerine elden ödemiş bulunmaktayım.Kendisinin vergi ödemekten kaçınması sebebi ile kiraları elden tahsil etmek istemesi sebebi ile şahıs bana maliyeden gelindiği zaman ben ev sahibiyim diyerek belirtmemizi istemiştir.Alacaklı şahsa sadece elektrik ve su faturası borcum bulunmaktadır.Başkaca bir borcum bulunmamaktadır.Tanıklarım mevcuttur.

İş bu dilekçem ile hakkımda başlatılmış icra takibine   itiraz eder icra takibinin iptalini talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM          :Yukarıdaki ifademde belirttiğim üzere icra takibine  itiraz eder iş bu dilekçem ile icra takibinin iptalini tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim…../…../…..

                                                                                                         

 DAVACI….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi