Kiracının Evi Kötü Kullanması

Kiracının Evi Kötü Kullanması

DİLEKÇE BURADA

 

…….. NÖBETCİ SULH HUKUK MAHKEMESİNE


TESPİTİNİ İSTEYEN :………. T.C. ……

KARŞI TARAF              : 

DAVA KONUSU            :Delil tespiti

 

AÇIKLAMALAR :

1- …………………., Merkez ilçesi, ……………… Konutları, …… Blok, No: ……………de bulunan taşınmazımı, kiracı ile yapmış olduğum yazılı kira sözleşmesi çerçevesinde kiraya vermiştim. Taşınmazın ilk kiracısıdır. Taşınmaz Toplu Konut İdaresinden teslim alındıktan hemen sonra hiç kullanılmadan kiracıya kiraya verilmiştir. Fakat son zamanlarda kiracının ödemelerini aksatması nedeni ile kiracı ile aramızda bazı tartışmalar olmuştur.

2- Kiracımın tayininin çıkması nedeni ile kiracı söz konusu taşınmazı …/…/… tarihinde boşaltarak ve anahtarını karşı komşuya bırakarak taşınmazı boşaltmıştır. Anahtarı teslim aldıktan sonra kiracıya verilen eve gittiğimde taşınmazın tanınamayacak kadar kötü kullanıldığını, hatta kasıtlı olarak lavabolara, kapılara, duvarlara, banyodaki dolap, küvete ve şofbene zarar verildiğini görmüş bulunmaktayım.

3- İleride açacağım tazminat davasına konu olmak üzere söz konusu taşınmazdaki hasarın tespiti amacı ile bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.

KANITLAR    : Kira sözleşmesi, bilirkişi incelemesi ve her tür kanıt.

HUKUKİ NEDENLER    : HUMK. md. 368-374 ve İlgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, mahallinde yapılacak inceleme neticesinde kiraya vermiş olduğum taşınmazda kiracı tarafından meydana getirilen zararın malzeme ve işçilik dâhil olmak üzere tespitine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …../…./…..

TESPİTİ İSTEYEN…… 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi